Новини

У Харкові організували курси підвищення кваліфікації «Монтаж та проєктування СЕС»

Курси розраховані на проєктувальників і менеджерів з продажу сонячних електростанцій. Отримані знання допомужуть випускникам грамотно розрахувати і запропонувати покупцеві оптимальну комплектацію сонячної електростанції з необхідними характеристиками. Також курси орієнтовані на тих фахівців, які займаються електромонтажними роботами, але не мали досвіду роботи із сонячними електростанціями.
Читати далі...

Форум стейкхолдерів зелених змін «ЕКОтрансформація» буде проведено 16 грудня

Форум стейкхолдерів зелених змін «ЕКОтрансформація» відбудеться 16 грудня у м. Києві. Подія проводиться вже вдруге і спрямована на популяризацію кращих зелених проєктів, реалізованих у поточному році, персонального внеску стейкхолдерів в зміну парадигми та командних досягнень.
Читати далі...

Енергоефективність у компаніях: можливості та рішення

Щорічна конференція «Енергоефективність у компаніях: можливості та рішення» відбудеться 27 листопада в м. Київ.
Захід для власників та ТОП-менеджерів підприємств.
Читати далі...

Доведено ефективність "теплих кредитів" - Держенергоефективності

Комплексна термомодернізація ОСББ за «теплими кредитами» дозволяє зменшити на 50% і більше комунальні платежі.
Читати далі...

В Харкові в рамках виставки Prom Energy 2019 відбулась галузева конференція

Під час конференції «Модернізація, ресурсозбереження, енергоефективність у промисловості» своє бачення розвитку галузі представили понад 20 спікерів - фахівців галузі та представників провідних українських та закордонних компаній.
Читати далі...

НКРЕКП затвердила Порядок дії «зеленого» тарифу

НКРЕКП затвердила порядок встановлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу на електричну енергію для суб’єктів господарської діяльності, споживачів електричної енергії, у тому числі енергетичних кооперативів, та приватних домогосподарств, генеруючі установки яких виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії. 
Читати далі...

В Харкові пошукачів роботи навчають основам монтажу та проєктування СЕС

Метою ініційованого компанією teplodom.net.ua навчального курсу є формування бази досвідчених фахівців, які зможуть якісно виконувати проєктування та монтаж СЕС у відповідь на зростаючий попит, який існує на ринку праці.
Читати далі...

KNESS побудувала першу сонячну електростанцію з використанням виключно українських комплектуючих

Про це повідомляється на сайті Групи компаній KNESS. Фотоелектрична станція “Залісся” характеризується піковою потужністю 14 МВт. При її будівництві використовувались 37926 сонячних панелей SNRG, виготовлені українським заводом KNESS PV. Інверторні станції та металоконструкції для кріплення панелей виготовлені KNESS Product. 
Читати далі...

GE та LongWing забезпечать фінансування та технологічну підтримку для першої фази Запорізької ВЕС

GE та LongWing Energy S.C.A. («LongWing») закрили фінансову угоду для першої черги Запорізької ВЕС в розмірі 150 млн. доларів США
Читати далі...

У Черкаській області побудують СЕС загальною вартістю 53,4 млн євро

NEFCO (The Nordic Environment Finance Corporation) бере участь у фінансуванні будівництва сонячної електростанції потужністю 55 МВт в Черкаській області. Це четверта сонячна електростанція, яка буде розроблена в Україні норвезьким виробником сонячної енергії Scatec Solar.
Читати далі...

Проект Енергетичної Безпеки рекомендує запровадити «Безпечний режим» відкриття оптового ринку електричної енергії

Читати далі...

27 червня на УЕБ відбудеться перший аукціон у формі спеціалізованої сесії

Аукціони з продажу електричної енергії на ТБ «Українська енергетична біржа» стартують у четвер 27 червня.
Читати далі...

Аукціони з продажу електричної енергії на ТБ «Українська енергетична біржа» стартують у четвер 27 червня

Аукціонний комітет затвердив регламент організації та проведення електронного аукціону з продажу електричної енергії на товарній біржі «Українська енергетична біржа».
Читати далі...

Укренерго попереджає про ризик виникнення надзвичайної ситуації в енергосистемі

В енергосистемі склалася загрозлива ситуація із забезпеченням балансу виробництва та споживання електроенергії. За останні два тижні в Україні зафіксовані рекордні показники температури повітря, при цьому пік споживання потужності становив 17935 МВт.
Для забезпечення балансу в енергосистемі при зростанні температури повітря та піковому споживанні необхідні відповідні резервні маневрові потужності, зокрема, блоки ТЕС, забезпечені паливом.
Читати далі...

ТБ «Українська енергетична біржа» запропонувала ProZorro провести в тестовому режимі торги по електроенергії

У відповідь на критику з боку заступника міністра економрозвитку Максима Нефьодова, Українська енергетична біржа запропонувала ProZorro провести тестові аукціони з продажу е/е.
Читати далі...

Уряд виділив додатково 380 млн грн на «теплі кредити» для ОСББ у цьому році

19 червня ц.р. на засіданні Уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана cхвалено рішення щодо додаткового виділення 380,6 млн грн на програму «теплі кредити» для ОСББ у 2019 році.
Читати далі...

ЄБРР виділить EUR7 млн "Еко-Оптіма" для 2-ї черги Яворівської СЕС

Відповідний проєкт схвалила рада директорів ЄБРР 19 червня. Проєкт реалізується в рамках нещодавно затвердженої ЄБРР III Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF III) загальним обсягом EUR 250 млн.
Читати далі...

Кабмін затвердив ТБ "Українська енергетична біржа" у якості майданчика для продажу електроенергії на аукціонах за двосторонніми договорами

Кабмін затвердив ТБ "Українська енергетична біржа" у якості майданчика для продажу електроенергії на аукціонах за двосторонніми договорами. 
За словами міністра енергетики Ігоря Насалика, в даний час Українська енергетична біржа - це єдиний можливий представник, який має відповідне програмне забезпечення, в тому числі і для проведення аукціонів за двосторонніми договорами, аукціонів з обмеженою ціною.
Читати далі...

Прес-реліз Міжнародної конференції "ЕНЕРГІЯ З БІОМАСИ 2019

Конференція з 2002 року щорічно об’єднує тих, кому цікаві теми біоенергетики та сталого розвитку. Це чудова нагода для нетворкінгу, можливість обговорити нові тренди і технології та поділитися досягненнями Вашої компанії із лідерами галузі.
Читати далі...

Стрімкий ріст кількості СЕС в домогосподарствах та друга за потужністю СЕС в Україні

Кількість приватних домогосподарств, які встановили сонячні панелі досягла 7,5 тис. У Хмельницькій області запустили СЕС  вартістю $55 млн, яка може стати другою в Україні за обсягами генерації електроенергії. Арабське інвеступравління та українська НТК-Енерджі підписали угоду на 2 мільярди доларів на розвиток сонячних електростанцій в Україні.

Читати далі...

Total Eren виходить на український ринок, а під Києвом будують нову біоТЕС

350 млн. євро отримає українська вітрогенерація від NBT, Total Eren та ЄБРР. Тривають обговорення щодо ринку ринку твердого біопалива. В місті Славутич під Київом може з’явитись нова біоТЕС.
Читати далі...

Тривають обговорення законопроекту щодо ринку твердого біопалива

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на нараді з представниками Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Мінрегіону, Мінагрополітики, Держлісагентства, ДП «Прозорро», Біоенергетичною асоціацією України (БАУ) розглянув  законопроект, який має на меті запровадити систему електронної торгівлі твердим біопаливом в Україні. 
Читати далі...

Енерготиждень: Електростанція на звалищному газі та можливість виробляти власне ядерне паливо

ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» запустила в експлуатацію електростанцію на звалищному газі. Держенергоефективності розлянули шляхи інвестування в українські проекти. Американська Westinghouse надала Україні дозвіл на використання технології виробництва ядерного палива.
Читати далі...

Енерготиждень: Нові умови енергопостачання, збільшення частки ВДЕ в Україні за 2018 рік, Twinning - новий проект Держенергоефективності

Майже в три рази збільшилася кількість потужностей ВДЕ в Україні в 2018 році. Twinning – новий проект Держенргоефективності. Енергопослуги населенню надаватимуть різні компанії, що має сприяти розвитку конкурентних відносин.

Читати далі...

Огляд 24 грудня - 30 грудня 2018

"Донбасенерго" і Dongfang Electric International Corporation модернізують Слов’янську ТЕС. ДП «НЕК «Укренерго» та  General Electric Grid Solutions підписали контракт на реконструкцію підстанцій у Харківській області. Waste to Energy: У Кам'янці-Подільському біогаз зі звалища переробляють на електроенергію.
 
Читати далі...

Огляд 17 грудня - 23 грудня 2018

Кабмін передав «НЕК «Укренерго» в управління Міністерству фінансів України. Парламент ухвалив у першому читанні законопроект №8449-д. 22 грудня набули чинності збільшені тарифи на «зелену» електроенергію для домогосподарств.
Читати далі...

Огляд 10 грудня - 16 грудня 2018

Зарядка електромобілів на електрозарядних станціях не вимагає отримання ліцензії з постачання електричної енергії споживачам.  1157 електрокарів нарахували в листопаді в Україні. ДТЕК ВДЕ і датська компанія Vestas підписали договір на будівництво Орловської ВЕС. 
Читати далі...

Огляд 3 грудня - 9 грудня 2018

Бути чи не бути аукціонам на «зелену» генерацію? НАЕК «Енергоатом» увійшов до п’ятірки найбільш чистих виробництв. ЄБРР надасть до EUR150 млн ТОВ "Сивашенергопром".
Читати далі...

Огляд 26 листопада - 2 грудня 2018

ТОВ «Фурлендер Віндтехнолоджі» втановить вітротурбіну потужністю 5 МВт. П’ять компаній подали заявки на участь в аукціоні з продажу «Центренерго». 80 тисяч тонн антрациту для Криворізької ТЕС доставили з Роттердаму. 

Читати далі...

Огляд 19 листопада - 25 листопада 2018


В Україні ще на чотири роки продовжено дію пільгового ввезення електрокарів. ЄБРР повідомив про припинення фінансування проектів сонячної енергетики. ТОВ "Сонячні ворота" у Івано-Франківській області планує побудувати СЕС.
Читати далі...

Баланс енергетики України №4, 2018

В новому номері аналітичного звіту "Баланс енергетики України" читайте про переспективи розвитку енергетичних ринків в умовах цифровізації, про балансування сонячних та вітрових станцій за допомогою біогазових установок та огляд розвитку міжнародних енергоринків від Міжнародної енергетичної агенції.

Читати далі...

Огляд 12-19 листопада 2018

83,2 млн. грн становить очікувана вартість тендеру УГВ на будівництво СЕС. ДТЕК інвестує 3 млн. грн. в ремонт водовода у Нікопільскому районі. Уряд погодив відведення змеленої ділянки для будівництва ВЕС на території зони відчуження.

Читати далі...

«Укргазвидобування» оголосило тендер на будівництво СЕС

Зазначена очікувана вартість будівництва нової сонячної електростанції на майданчику Prozorro  – 82,3 млн. грн. Запланована потужність СЕС – 3 МВт.

Читати далі...

Сергій Савчук: Понад 600 ЕСКО-тендерів на модернізацію бюджетних установ оголошено через систему PROZORRO

Із жовтня 2017 р. і по сьогодні оголошено вже понад 600 тендерів на закупівлю енергосервісу (ЕСКО) у 43 містах через систему електронних публічних закупівель «ProZorro». З них близько 100 закупівель – за останні 2 місяці.

Читати далі...

Український «зелений» бізнес має всі шанси розвиватися за зразком китайських гігантів

У рамках візиту до Китаю Голова Держенергоефективності Сергій Савчук відвідав виставку унікальних розробок компанії «Huawei», де віце-президент підрозділу «Smart PV Business» Ален Лі представив останні інновації у сфері digitalization, сонячній енергетиці та навіть штучного інтелекту.

Savchuk SAEE

Читати далі...

Огляд 5 листопада - 11 листопада

Компанія "Еко-Оптіма"  відкрила на Львівщині першу чергу найбільшої в Західній Україні СЕС. Українські асоціації ВДЕ прагнуть скорішого впровадження аукціонів для стимулювання ринку. Світовий банк презентував програму для розвитку електроакумулюючих систем обсягом в 1 млрд. доларів.

Читати далі...

Огляд 15 жовтня - 21 жовтня 2018

ТОВ "Атлас Кепітал Енерджі" в листопаді розпочне будівництво СЕС у Херсонській області. 2 млрд. грн. буде виділено на енергоефективність в Україні в наступному році. У США запропонували виділити $ 1 млрд на диверсифікацію енергозабезпечення Європи.

Читати далі...

Огляд 8 жовтня - 14 жовтня 2018

Міненерговугілля прогнозує збільшення електроенергії з ВДЕ у 2019 році до 1,51 млрд кВт-год. Група Kness планує ввести в експлуатацію власну СЕС потужністю 33 МВт. Лауреатами Нобелевської премії стали вчені, які вивчали зв’язок економіки та клімату.

Читати далі...

Огляд 1 жовтня - 7 жовтня 2018

Потужності об’єктів ВДЕ у третьому кварталі поточного року збільшились в 2,4 рази. Фонд держмайна України затвердив умови продажу «Центренерго». Touchstone Capital Group планує побудувати в Україні офшорну комбіновану вітро-сонячну електростанцію.

Читати далі...

Огляд 24 вересня - 30 вересня 2018

Україна має можливість щороку використовувати близько 34 млн тонн відходів сільського господарства для виробництва енергії, що дозволить заміщувати понад 9 млрд м3 газу у рік. Хмельницький національний університет встановив СЕС на даху навчальних корпусів. "Віндкрафт Україна"  збільшить існуючу потужність своїх об’єктів в Херсонській області на 150-170 МВт.

Читати далі...

Огляд 10-16 вересня 2018

Одразу три українських міста підписали меморандум про повний поступовий перехід на ВДЕ. Scatec Solar має намір до кінця наступного року досягти 200 МВт на СЕС в Україні. Оголошено Конкурс з відбору незалежних членів Наглядової ради Фонду енергоефективності.

Читати далі...

Огляд 3 вересня - 9 вересня 2018

Близько $400 млн інвестує норвезька NBT AS у будівництво 64 ВЕС у Херсонській області. Парламент прийняв закон № 8015, який спрощує дозвільні процедури на будівництво об’єктів ВДЕ. В Україні планують створити IRENA-центр.

Читати далі...

Огляд 27 серпня - 02 вересня

Понад 1,1 млрд євро «зелених» інвестицій залучено у проекти відновлюваної енергетики за чотири роки. Американська компанія Holtec планує налагодити в Україні виробництво малих модульних реакторів для АЕС. НКРЕКП може зберегти чинні «зелені» тарифи для приватних домогосподарств до 2040 року.

Читати далі...

Огляд 20 серпня - 26 серпня 2018

Вищі навчальні заклади долучились до впровадження на своїх об’єктах енергоефективних технологій. У Камї’янець-Подільському запустили нову біогазову установку. Адміністрація президента США Дональда Трампа послабила екологічний контроль над виробництвом вугілля.

Читати далі...

Огляд 13 серпня - 19 серпня 2018

30 млн євро планує інвестувати литовська Modus group у СЕС на Житомирщині. Україна та Об’єднані Арабські Емірати розпочинають співпрацю у проектах ВДЕ. Норвезька NBT має намір побудувати у Херсонській області ВЕС.

Читати далі...

Огляд 6 серпня - 12 серпня 2018

В Одеській області почали будівництво першої черги ВЕС потужністю 32,4 МВт. «Укренерго» разом із ЄБРР розробляють проект модернізації підстанцій вартістю 149 млн. євро. Rio Tinto протестувала безпілотний вантажний потяг.

Читати далі...

Огляд 30 липня - 5 серпня 2018

KNESS GROUP побудує завод з виробництва сонячних панелей у Вінниці. Більш ніж на 1000 збільшилася кількість приватних домогосподарств, які встановили СЕС у другому кварталі поточного року. Новим власником Westinghouse стала компанія "Brookfield Business Partners L.P."

Читати далі...

Огляд 16—22 липня 2018

ДП «НЕК «Укренерго» підписало контракт на закупку програмного забезпечення для балансуючого ринку електроенергії на суму $8 млн. Уряд підтримав стратегію переходу України до низьковуглецевого розвитку до 2050 року. В червні виробництво електроенергії з ВДЕ збільшилось на 30%. ДТЕК планує інвестувати у нові об’єкти ВДЕ 750 млн. євро впродовж 2018-2019 рр. 

Читати далі...

Огляд 9—15 липня 2018

Перший мільйон заробила сонячна станція «Укртрансгазу». «Зелені» облігації можуть стати новим засобом для стимулювання ВДЕ в Україні.  В Ірландії можуть відмовитися від інвестицій у викопне паливо. 

Читати далі...

Огляд 2 — 8 липня 2018

Мінекології презентували два ресурси, які дозволять пришвидшити доступ до інформації про стан річок України та щодо дозвільної документації на користування надрами.  Держенергоефективності проведе круглий стіл для обговорення «зелених» облігацій в Україні. ScatecSolar планує побудувати дві СЕС у Миколаєві. 

Читати далі...

Огляд 25 червня — 1 липня 2018

Темпи зростання потужностей ВДЕ у другому кварталі поточного року збільшились майже в 2 рази. В Одеській області побудують ВЕС потужністю 83 МВт. Для приватних домогосподарств відкореговано «зелені тарифи». 

Читати далі...

Огляд 18—24 червня 2018

У Верховній раді зареєстровано низку законопроектів, що мають на меті внести зміни у регулювання генерації з ВДЕ. Біоенергетична Асоціація України внесла пропозиції щодо стимулювання вирощування енергетичних культур. Керівники мережі електрозаправок STRTUM розглядають можливі варіанти розміщення своїх об’єктів на головних магістралях країни. 

Читати далі...

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами