Аналітика

SHELL про кліматичні претензії: "Це шкідливо!"

13.06.2024. Щорічні збори акціонерів нафтового гіганта SHELL, що відбулися в травні в Лондоні, ледь не були зірвані кліматичними активістами, які звинувачували компанію в небажанні активніше скорочувати викиди CO2.SHELL про кліматичні претензії Це шкідливо!
Читати далі...

Перехідні облігації - новітній фінансовий інструмент на шляху до сталого розвитку

Перехідні облігації - новітній фінансовий інструмент на шляху до сталого розвитку
Читати далі...

Ринок торгівлі дозволами, перспективи та тенденції

Андрій Гонта, директор ТОВ "БФСЕ ГРУП"
Ринок торгівлі дозволами , перспективи та тенденції
Читати далі...

Трансформація енергетичних ринків: нові рамки перебудови та що нас чекає

Як будуть змінюватися енергетичні ринки ЄС через відмову від російського газу та до чого готуватися Україні?
ОЛЕКСІЙ ДУБОВСЬКИЙ Голова біржового комітету ТОВ "Українська енергетична біржа"
Трансформація енергетичних ринків 2024
Читати далі...

Eco-Optima: Лідер з розвитку ВДЕ у Західній Україні

Крім того, що Еко-Оптіма є найбільшою компанією Західної України, яка займається розробкою та впровадженням відновлюваних джерел енергії, компанія також побудувала першу в регіоні вітроелектростанцію. Крім того, вона також є першою приватною компанією, яка отримала позику від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в рамках Фонду кредитування сталої енергетики в Україні в розмірі 250 мільйонів євро на підтримку відновлюваної енергії в країні. Завдяки своїм проєктам у галузі вітрової, сонячної, гідроенергетики, а тепер і біомаси, Еко-Оптіма має унікальні можливості для підтримки зусиль нового уряду щодо розвитку альтернативних джерел у національному енергетичному балансі. Компанія також наголошує на корпоративній відповідальності та працює над розвитком місцевих громад, де розміщені її об'єкти, переважно у Львівській області, яка історично завжди була більш орієнтована на Європу, ніж інші регіони країни.
Читати далі...

Аналітичний огляд перших результатів роботи ринку електроенергії

В останній час максимальна увага експертної спільноти прикута до ситуації на ринку електричної енергії в Україні. Перші шпальти інтернет видань, популярні блогери, народні депутати та бізнесмени обговорюють наслідки впровадження ринку для промисловості, уряду та енергетичних компаній.

Реформа ринку електричної енергії базувалася на основі законодавства ЄС та  успішному досвіді реалізації дерегуляції ринку природного газу в Україні, яка була виконана на декілька років раніше. І дійсно, реформи базувалися на вимогах впровадження Директив ЄС щодо відокремлення функції оператора мереж та створення вільного недискримінаційного доступу для постачальників. Водночас перші результати роботи ринку електричної енергії не свідчать про досягнення високих цілей підвищення інвестицій в електроенергетику та зміцнення енергетичної безпеки держави. Давайте поглянемо на ситуацію глибше в порівнянні.

Читати далі...

Waste to Energy: тернистий шлях до освоєння технології

Будівництво сміттєпереробних заводів для України впродовж довгого часу залишається чимось недосяжним і водночас з кожним роком все більш актуальним.  Держенргоефективності презентували програму поводження з твердими побутовими відходами. Вона включає весь ланцюг поводження з ТПВ та вказує певні технологічні рішення. 
Читати далі...

Why RES incorporation into the united electricity grid is a technological challenge

There are several reasons explaining the mainstream use of renewable energy sources for power generation. First, there is no need to extract them from the Earth's interior, unlike fossil fuels. All that is needed is to buy and install special equipment, which is constantly getting cheaper due to high competition and the relative availability of materials and technologies. The second reason is environmental friendliness or rather the absence of environmental pollution due to the absence of CO2 emissions. And all these factors led to the third one, which is no less important - the state policy of stimulating the generation of electricity from renewable energy sources to moving to 100% "green" generation, which allows not only to take care of the environment, but also make money. In addition, the use of energy from "inexhaustible" sources provides users with a certain sense of independence from "dirty" fuels that are constantly becoming more expensive.
Читати далі...

ЧИ ЗАГРОЖУЄ УКРАЇНІ ЕНЕРГЕТИЧНА КРИЗА?

Запуск ринку електричної енергії відбувається в рамках Третього енергопакету ЄС. Це одна із умов співробітництва України та МВФ для отримання макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 500 млн євро в цьому році. Для гравців ринку – це нове «вікно можливостей» та величезні виклики, а чи очікує кінцевого споживача чергова енергетична криза в країні?

Читати далі...

Цифрова енергетика. Чому це майбутнє енергетичних ринківБурхливий розвиток відновлювальної енергетики приводить до істотного збільшення їх частки у виробленні електроенергії, тому питання інтеграції нестабільних джерел енергії в мережу без послаблення надійності системи стоїть на порядку денному в багатьох розвинених країнах. Крім збільшення частки ВДЕ в національному енергобалансі, нестабільність попиту і пропозиції енергії посилюється розвитком розподіленої генерації, електрифікацією легкового транспорту, а також секторів тепло- і холодопостачання. Україна не може ігнорувати факт світові зміни технологічної моделі в електроенергетиці і пов'язані з цим виклики і зрушення в розвитку галузі. В іншому випадку країна зіткнеться з низкою ризиків. Перший з них - ризик отримати дорожчу і менш гнучку електроенергетику в порівнянні з іншими індустріально розвиненими країнами, позбутися ряду нових ринків (наприклад, ринку зберігання енергії) та істотно обмежити розвиток нової (цифровий) індустрії.
Читати далі...

Балансування сонячних і вітрових електростанцій за допомогою біогазових комплексів


Кожен вид відновлюваної енергетики має свої переваги і недоліки.

Для сонячної та вітрової - це, з одного боку, відносно невисокі капітальні та операційні витрати, а також простота і принадна доступність безкоштовних вітру і сонячної радіації. З іншого - нерівномірність, залежність від географічного розташування, погодних умов і часу доби.

Для біогазової - це, з одного боку, високий коефіцієнт використання встановленої потужності, можливість накопичення і зберігання, а також диверсифікації кінцевих продуктів. З іншого - висока вартість капітальних і операційних витрат, непереборна залежність від доступності сировини, правильності технологічних рішень і людського фактора.

 

Читати далі...

В темпі інновацій. Як технології безпілотного транспорту змінюють енергетичну галузь


Люди швидко звикають до зручних та ефективних інноваційних технологій, які назавжди змінюють роками налагоджений темп життя. Мабуть вже нікого не здивуєш використанням мікро авіації – квадрокоптери, дрони, безпілотники, вони стали застосовуватися всюди, починаючи від панорамних фото весіль, продовжуючи моніторингом аграрних угідь та військових розвідувальних місій. Кожному зрозуміло, що це зручно, безпечно та надійно для користувача. Та водночас, це комерційно вигідно, адже надання таких послуг стає все більше безальтернативним способом досягнення необхідних цілей. Давайте спробуємо розібратися, що собою представляє ринок безпілотних літальних апаратів в світі на сьогодні, як він розвивається, та яка роль енергетики в ньому. 

Читати далі...

Перспективи розвитку гібридних енергетичних систем


Минулого року кожен день в світі встановлювалося 500 000 сонячних панелей. У Китаї щогодини запускається дві вітро-енергетичні установки. Майбутнє - за гібридними енергетичними системами. На наших очах відбувається безпрецедентна «зелена» революція, яка кардинально змінить розклад сил на енергетичному ринку. І це тільки початок, адже вартість вітряків, а тим більше сонячних панелей постійно знижується.

Читати далі...

Балансування енергетичної системи. Технологічні виклики та інноваційні рішення


Ретроспектива споживання

Енергетична система України, в її нинішньому вигляді, була сформована в рамках реалізації планів по електрифікації республік колишнього Радянського Союзу, і більшість генеруючих потужностей введені в експлуатацію в другій половині 1970-х, першій половині 1980-х років ХХ століття. Структура встановлених потужностей енергосистеми характеризується наявністю великої кількості атомних та теплових вугільних електростанцій, спроектованих для роботи в базовому режимі  і орієнтованих на покриття навантаження великих промислових підприємств.

Читати далі...

На шляху до енергоефективності: випробування та нові можливості

Шляху назад вже немає. Глобальний світ поставив собі за мету перехід від необмеженого енерговикористання до більш дружнього по відношенню до природи підходу до енергоресурсів. Цей підхід зафіксовано в Цілях сталого розвитку ООН до 2030 року, які підтримує і Україна. Існуюча у світі тенденція доцільного використання енергоресурсів спрямована також на зменшення негативного впливу на довкілля.
Втім, одна справа декларувати, інша – виконувати задеклароване. Змінювати світогляд до вироблення та споживання енергії у суспільстві непроста задача.
Читати далі...

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами