Кожен вид відновлюваної енергетики має свої переваги і недоліки.
Для сонячної та вітрової - це, з одного боку, відносно невисокі капітальні та операційні витрати, а також простота і принадна доступність безкоштовних вітру і сонячної радіації. З іншого - нерівномірність, залежність від географічного розташування, погодних умов і часу доби.
Для біогазової - це, з одного боку, високий коефіцієнт використання встановленої потужності, можливість накопичення і зберігання, а також диверсифікації кінцевих продуктів. З іншого - висока вартість капітальних і операційних витрат, непереборна залежність від доступності сировини, правильності технологічних рішень і людського фактора.
Люди швидко звикають до зручних та ефективних інноваційних технологій, які назавжди змінюють роками налагоджений темп життя. Мабуть вже нікого не здивуєш використанням мікро авіації – квадрокоптери, дрони, безпілотники, вони стали застосовуватися всюди, починаючи від панорамних фото весіль, продовжуючи моніторингом аграрних угідь та військових розвідувальних місій. Кожному зрозуміло, що це зручно, безпечно та надійно для користувача. Та водночас, це комерційно вигідно, адже надання таких послуг стає все більше безальтернативним способом досягнення необхідних цілей. Давайте спробуємо розібратися, що собою представляє ринок безпілотних літальних апаратів в світі на сьогодні, як він розвивається, та яка роль енергетики в ньому.
Минулого року кожен день в світі встановлювалося 500 000 сонячних панелей. У Китаї щогодини запускається дві вітро-енергетичні установки. Майбутнє - за гібридними енергетичними системами. На наших очах відбувається безпрецедентна «зелена» революція, яка кардинально змінить розклад сил на енергетичному ринку. І це тільки початок, адже вартість вітряків, а тим більше сонячних панелей постійно знижується.
Ретроспектива споживання
Енергетична система України, в її нинішньому вигляді, була сформована в рамках реалізації планів по електрифікації республік колишнього Радянського Союзу, і більшість генеруючих потужностей введені в експлуатацію в другій половині 1970-х, першій половині 1980-х років ХХ століття. Структура встановлених потужностей енергосистеми характеризується наявністю великої кількості атомних та теплових вугільних електростанцій, спроектованих для роботи в базовому режимі і орієнтованих на покриття навантаження великих промислових підприємств.
Поділитися