Бізнес довідка: ДТЕК ВДЕ

ДТЕК ВДЕ Бізнес довідка

ДТЕК ВДЕ 569МВт
Власник Рінат Ахметов
СЕО Олександр Селищев
Виторг за 2023: 3,7 млрд грн (+27% до 2022 року)
Прибуток за 2023:  -0,5 млрд грн (збиток скоротився більш як у 30 разів)

ДТЕК ВДЕ – лідер української відновлюваної енергетики. Компанія почала свою діяльність у складі групи ДТЕК у 2008 році для реалізації стратегії з розвитку та управління проектами відновлюваної енергетики в Україні.
Компанія стала флагманом розвитку ВДЕ в Україні, побудувавши 1,1 ГВт потужності у сонячній та вітровій генерації. Загальний обсяг інвестицій ДТЕК ВДЕ у розвиток енергетики склав 1,2 млрд євро. Компанія реалізує повний цикл проектів від девелопменту й будівництва енергетичних підприємств до управління та операційної діяльності. Компанію очолює команда управлінців з українським та міжнародним досвідом, а також унікальною експертизою будівництва й відновлення вітрових і сонячних електростанцій в умовах повномасштабної війни.
ДТЕК ВДЕ співпрацює з кращими виробниками вітроенергетичного обладнання, серед яких – Vestas, GE, Siemens, а також обладнання для сонячних електростанцій (Trina Solar, Seraphim, JA Solar, Risen Energy, KSTAR, ABB). Серед наших партнерів в будівництві СЕС і ВЕС – ВІРА, Крани України, FairWind, NSI, Енерго-Сила Груп, Будальянс, Електросвіт, ABC Synergy, ЮЕК та інші надійні компанії.

ДТЕК
запустив перший свій проєкт у відновлюваній енергетиці - Ботієвську ВЕС потужністю 200 МВт - у 2012 році. За два роки після цього в енергохолдингу Ахметова буде створено окрему ДТЕК ВДЕ. До війни ДТЕК із 1,1 ГВт потужностей був лідером на ринку ВДЕ.
Через російську окупацію компанія втратила 50% генерації - три ВЕС потужністю 498 МВт. «Усі наші вітрові станції зупинено і законсервовано. Наші співробітники періодично роблять обхід цих обʼєктів, щоб не було мародерства», - казав улітку 2022-го СЕО ДТЕК Максим Тімченко в інтервʼю Forbes. Зараз топменеджер компанії у приватній розмові каже, що їм невідомо, що відбувається зі станціями.
Вже під час війни, у травні 2023-го, ДТЕК ВДЕ добудувала Тилігульську вітроелектростанцію потужністю 114 МВт.
Другу чергу із 64 вітротурбін на 384 МВт планують добудувати у 2025 році, вартість проєкту - €450 млн. Також компанія планує будівництво найбільшої в Україні Полтавської
ВЕС на 650 МВт.
До 2030-го компанія має намір побудувати до 5 ГВт вітрової та сонячної генерації в Румунії, Хорватії та Польщі, вартість проєктів - €6,5 млрд. Перші європейські мегавати вже встановлені, у січні 2024-го запрацювали ВЕС «Руджиноаса» і СЕС «Глодень» у Румунії загальною потужністю 113 МВт.

Контакти: pr@dtek.com, renewables@dtek.com
Для Інвесторів: ir@dtek.com

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами