Світовий ринок зелених облігацій повернувся в активність


Світовий ринок зелених облігацій повернувся в активність

Андрій Гонта, директор ТОВ "БФСЕ ГРУП"

Після двох місяців стагнації на світовий ринок зеленого публічного боргу повернулася активність. За даними Ініціативи з кліматичних облігацій (CBI), у лютому обсяг розміщення зелених облігацій становив 63,7 млрд дол. США, що на 33% вище від січневого показника (47,7 млрд дол.) і вдвічі вище від грудневого (30,9 млрд дол.). У лютому на первинний ринок вийшов 131 емітент, розмістивши 330 випусків. Серед суверенних позичальників найбільше залучив Європейський Союз — 5 млрд євро. Австрія розмістила два випуски на 3,5 млрд євро та випуск на 350 млн швейцарських франків. Великобританія розмістила один випуск на 2 млрд фунтів, Канада — випуск у канадських доларах еквівалентом 1,4 млрд дол. США, Індія — два випуски в рупіях еквівалентом 1,14 млрд дол. США.


Помітне пожвавлення відбулося в корпоративному секторі. Китайський Agricultural Bank of China розмістив два випуски в юанях еквівалентом 8,2 млрд дол. США, німецький банк розвитку KfW — один випуск на 3 млрд євро, американський іпотечний фонд SWCH Commercial Mortgage — сім випусків на 2,4 млрд дол. США, китайський банк China Minsheng Banking Corp. — випуск у юанях еквівалентом 1,4 млрд дол. США. Німецька енергетична компанія Eurogrid залучила 1,2 млрд євро, саудівська державна енергомонополія Saudi Electricity Sukuk Programme — 1,25 млрд дол. США, німецька транспортна компанія Hapag-Lloyd — 1,1 млрд дол. США. Британський виробник електроенергії ContourGlobal Power Holdings розмістив по одному випуску в доларах і євро загальним обсягом 1,03 млрд дол. США, французькі банк Credit Agricole і транспортний оператор Ile-de-France Mobilites — по одному випуску на 1 млрд євро.

Майже 51% усіх розміщень за вартісним обсягом відбулися в Європі. На Азію припадає 29%, на Північну Америку — 17,2%, на Австралію та Океанію — 2%, на Південну Америку — близько 1%. В євро номіновано близько 36% усього обсягу залучень, на долар США та китайський юань припадає майже по 22%.

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами