Українська традиційна енергетика: 30.09-06.10.2019



Президент Енергоатома зустрівся з представниками ядерно-енергетичної галузі США

Комісія у сфері розгляду скарг із державної реєстрації при Мін’юсті вирішила повернути Калуську ТЕЦ у державну власність. Про це заявив голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, представник Президента у Кабміні Андрій Герус у Facebook, передає УНН.
«Комісією у сфері розгляду скарг із державної реєстрації (при Мін’юсті) прийнято рішення відмінити перереєстрацію Калуської ТЕЦ на нового власника та повернути її у державну власність», - повідомив Герус.
Він назвав це хорошою новиною для українських громадян, адже підприємство повернуто у державну власність.
«Це хороша новина для шахтарів держшахт Львівсько-Волинського басейну, буде збережений технологічний ланцюжок видобутку-збуту-споживання вугілля. Це хороша новина для організаторів спроб виведення Калуської ТЕЦ із держвласності, бо за спробу крадіжки дають менше років, аніж за завершений злочин», - додав Герус.
Раніше представник Президента в Кабміні Андрій Герус заявив, що після того, як Прем’єр-міністр Володимир Гройсман оголосив про свою відставку, на «непрозорому» засіданні уряду було ухвалено рішення вивести із державної власності Калуську ТЕЦ у комунальну власність міста Калуша, економічна доцільність такої безкоштовної передачі є дуже сумнівною. В уряді тоді підтвердили виведення ТЕЦ із держвласності.
https://www.unn.com.ua/uk/news/1826254-kalusku-tets-virishili-povernuti-u-derzhvlasnist


Підготовка до зими: ДТЕК привіз четверте судно з вугіллям із Колумбії

Чергова партія палива прибула з Колумбії для ТЕС ДТЕК. 80 тисяч тонн вугілля газової марки доставили в порт «Південний» Одеської області. Імпортне вугілля дозволить забезпечити стабільні поставки електроенергії і тепла для українців в період опалювального сезону.
Зараз судно розвантажують в порту, після чого вугілля відправлять на теплоелектростанції ДТЕК. Станом на 26 вересня на складах ТЕС компанії накопичили 882 тис. тонн вугілля.
«Ми робимо максимум, щоб Україна взимку була зі світлом і теплом. Для поповнення складів ми диверсифікуємо поставки вугілля. Наш пріоритет - видобуток вугілля на власних підприємствах, - розповів генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук. - Також ми закуповуємо імпортне паливо. Сьогодні в порт прибуло четверте судно з вугіллям за останні два місяці, ще одне планується в жовтні. Всього ми законтрактували 388 тисяч тонн вугілля за кордоном. Це паливо допоможе нам витримати пікові навантаження, які почнуться вже в наступному місяці і триватимуть всю зиму».
Компанія також виходила на Українську енергетичну біржу для купівлі вугілля. Ціна, запропонована постачальникам, була заснована на котируванні API2 і включала вартість доставки (Роттердам+). Однак всі вісім сесій торгів завершилися безрезультатно. Жоден лот з 450 тис. тонн так і не був законтрактований.
https://energo.dtek.com/media-center/press/podgotovka-k-zime-dtek-privez-chetvertoe-sudno-s-uglem-iz-kolumbii/


Інвестиції в теплу зиму: більше 1,5 млрд гривень вклали в ремонт ТЕС ДТЕК Енерго

1 млрд 650 млн гривень на ремонт і технічне обслуговування 35 енергоблоків - ДТЕК Енерго готує теплоелектростанції до надійної роботи в опалювальний сезон. Ремонт і оновлення пройшли 7700 МВт потужностей, які готові до надійного забезпечення мільйонів українців світлом і теплом.
«Капітальне поновлення пройшли енергоблоки і електрофільтри на Запорізькій, Курахівській, Бурштинській, Ладижинській і Добротвірської теплоелектростанціях. Це обладнання зараз готове до безаварійної роботи взимку. Також завершуємо ремонт ще дев’яти блоків», - інформував Сергій Куриленко, директор з генерації ДТЕК Енерго.
А 26 енергоблоків вже працюють в енергосистемі після планових ремонтів. Стабільна генерація електроенергії, плюс 155 МВт потужності і зниження шкідливих викидів в атмосферу в результаті капітальних ремонтів енергоблоків і електрофільтрів - результат щорічної ремонтної кампанії ТЕС ДТЕК Енерго.
«Ми готуємося працювати в опалювальний сезон максимальним складом. І це - додаткове навантаження на устаткування. Зараз головне завдання для ДТЕК Енерго - пройти опалювальний сезон надійно, без аварій. Для цього ми ремонтуємо і модернізуємо обладнання всіх наших ТЕС. Цього року це 7700 МВт потужностей, які готові до надійного забезпечення світлом і теплом понад 5 млн українських сімей «, - зазначив Дмитро Сахарук, генеральний директор ДТЕК Енерго.
Разом з тим компанія продовжує переводити енергоблоки з імпортного антрациту на газове вугілля власного видобутку. Енергоблок № 1 Криворізької ТЕС буде виробляти 315 МВт електроенергії вже з початку опалювального сезону. 3а два роки ДТЕК Енерго дав друге життя Придніпровської ТЕС, а енергосистемі України - 600 МВт на вітчизняному вугіллі.
https://www.segodnya.ua/economics/enews/investicii-v-tepluyu-zimu-bolee-1-5-mlrd-griven-vlozhili-v-remont-tes-dtek-energo-1337224.html


Щоб врятувати Луганський регіон від відключень електроенергії, потрібно знизити ціну на газ для Луганської ТЕС - голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Плачков

На його думку, Луганської ТЕС сьогодні потрібно забезпечити поставки газу за собівартістю для продовження її роботи.
Складна ситуація з функціонуванням Луганської ТЕС, яка позбавлена можливості працювати на вугіллі, вимагає термінового вирішення уряду, а саме - зниження вартості газу для Луганської ТЕС.
Таку думку висловив екс-міністр енергетики, глава Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков.
«Якщо з 1 жовтня припиниться подача газу на ТЕС, про що вже заявив Луганськгаз (що буде відключений газ, - Ред.), cтанція буде зупинена. Регіон залишиться без електроенергії, адже лінії по перетокам ще немає, станція - єдиний стабільний постачальник електроенергії в області «, - зазначив Іван Плачков.
За його словами, влітку 2019 року Кабінет міністрів вже розглядав варіант зниження ціни для Луганської ТЕС.
«Це було спеціальне рішення, за яким вартість газу для цієї станції була порівнянна з ціною вугілля, щоб станція працювала беззбитково і продовжувала працювати. Адже це соціально-політичне питання, а соціально-політичні питання загальнодержавні повинні вирішуватися урядом, воно зобов’язане вирішувати це питання, не можна змушувати підприємство працювати в збиток «, - вважає Іван Плачков.
На його думку, Луганській ТЕС сьогодні потрібно забезпечити поставки газу за собівартістю, тобто, знизити ціну газу. «Потрібна хоча б ціна за собівартістю, хоча б на якийсь період, щоб станція працювала, а потім вже вирішувати питання. Зниження ціни на газ врятує область від віялових відключень», - зазначив Іван Плачков.
Як раніше заявив директор департаменту ЖКГ Луганської обладміністрації Віталій Сурай, Луганськгаз відправив повідомлення про те, що з 1 жовтня припиняється подача газу на Луганську ТЕС. Нагадаємо, Луганська ТЕС може отримувати вугілля залізницею лише з російської території, тому що під’їздів до електростанції по контрольованій українською владою території немає. ТЕС забезпечує електроенергією північ Луганської області, близько 1 мільйона споживачів. З 29 липня Луганська ТЕС перейшла на використання газу через відсутність запасів вугілля внаслідок введеного Росією обмеження на поставки вугілля в Україну.
https://www.unian.net/economics/energetics/10703697-chtoby-spasti-luganskiy-region-ot-otklyucheniy-elektroenergii-nuzhno-snizit-cenu-na-gaz-dlya-luganskoy-tes-glava-vseukrainskoy-energeticheskoy-assamblei-plachkov.html


«Нафтогаз» запропонував РНБО щоб ДТЕК сам поставляв газ на Луганську ТЕС

НАК «Нафтогаз України» запропонував перекласти спецобов’язки поставляти газ на Луганську ТЕС («ДТЕК Східенерго») на ПрАТ «Нафтогазвидобування», яка входить до групи ДТЕК. Про це йдеться в листі компанії до Ради національної безпеки і оборони, яке потрапило в ЗМІ.
У листі «ДТЕК Східенерго» від 22.08.19 йдеться про ініціювання прийняття Кабміном рішення про застосування пільгової ціни на всі рівні 2895 грн за 1000 кубометрів (без ПДВ).
В «Нафтогазі» підкреслюють, що ця постанова не була опублікована і не набула чинності. Компанія відзначає, що не має підстав для поставки газу із застосуванням пільгової ціни на рівні 2895 грн за 1000 кубометрів (без ПДВ).
«Розуміючи і розділяючи стурбованість ТОВ «ДТЕК Східенерго» про необхідність безперебійного електро / водопостачання населенню та іншим споживачам на території Луганської області, яка знаходиться під контролем української влади, вважаємо одним з можливих шляхів врегулювання даного питання покладання спеціальних обов’язків в частині поставок газу на Луганську ТЕС на ПрАТ «Нафтогазвидобування» (ДТЕК Нафтогаз) «, - йдеться в листі» Нафтогазу «до РНБО.
https://elektrovesti.net/67790_neftegaz-predlozhil-snbo-chtoby-dtek-sam-postavlyal-gaz-na-luganskuyu-tes

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами