В ІФНТУНГ впроваджено нову бакалаврську програму «Інженерія відновлюваної енергетики»

Наприкінці минулого року в  Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу розробили бакалаврську програму «Інженерія відновлюваної енергетики».
Цього року вже відкрито набір майбутніх студентів.

Про перспективи та особливості нового навчального проєкту нам розповів гарант освітньої програми, проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ, професор Максим Карпаш.
Університет вже давно співпрацює з проєктами зі сфери відновлюваної енергетики, як з бюджетними установами, так і з приватними підприємствами. Розуміння, що студентам потрібно давати більш широкий напрямок руху стало однією з причин розробки нової освітньої програми, зазначає Максим Карпаш. Крім того, отримавши понад 30 позитивних відгуків від стейкхолдерів, тобто потенційних роботодавців, які зайняті у сфері відновлюваної енергетики, це і сервісні компанії, і постачальники обладнання, розробники програми ще більше переконались в її актуальності та затребуваності.

Варто зазначити, що при розробці навчального плану були враховані побажання потенційних роботодавців з приводу його наповнення.

За словами Максима Карпаша, бакалаврська програма дуже насичена та достатньо складна. Прохідний бал – 140. Це досить висока вимога. Але потенційні роботодавці можуть бути впевнені, що приймаючи до себе випускника, який закінчив бакалаврську програму «Інженерія відновлюваної енергетики», вони беруть професіонала, який може обіймати керівні посади, бути технічним директором або головним інженером. Вони зможуть виконувати роботи з проєктування об’єктів ВДЕ, можуть бути зайняті безпосередньо в їх експлуатації, і вони можуть бути аналітиками,  розраховувати інвестиційні плани.

А ті, хто підуть далі та оберуть магістерську програму «Енергетичний менеджмент» зможуть бути енергетичними аудиторами, енергетичними менеджерами підприємств. До речі, випускники цієї програми вже працюють в муніципалітетах.

До бакалаврської програми «Інженерія відновлюваної енергетики» долучаться і запрошені викладачі з міжнародним досвідом. Максим Карпаш говорить: «Ми залучаємо одного викладача з Coventry University - Dr. Richard Tomlin, з яким в нас є партнерські стосунки по іншому проєкту, він погодився викладати курси з креативної економіки, комунікацій. Також наш другий партнер – доктор Володимир Шеремета, голова екологічного бюро Української Греко-Католицької Церкви – він буде читати дисципліну «Екологічна етика», тобто простими словами пояснювати складні речі».

Для студентів освітньої програми “Інженерія відновлюваної енергетики” вже передбачені стажування в університетах Угорщини, Словаччини, Румунії та Польщі на підставі чинних угод. Також ведуться домовленості щодо стажувань та практик в Бельгії та Норвегії.

Максим Карпаш також сподівається, що до бакалаврської програми «Інженерія відновлюваної енергетики» буде долучатись все більше дівчат. Наразі в рамках ініціативи #STEMgirls вже проводились зустрічі з успішними жінками інженерних професій, а на презентації цієї освітньої програми дівчата проявили неабиякий інтерес до теми ВДЕ. Отже, є надії, що з часом ми будемо бачити все більше жінок, які працюють у галузі відновлюваних джерел енергії.

За підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки в університеті планують підсилити матеріальну базу сучасним обладнанням для навчання, зокрема, таким, де студенти зможуть вивчити роботу вітростанції, мобільної СЕС, малої гідрогенерації, а також додатковими приладами та спеціальним програмним забезпеченням.

Інна Кучеренко




Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами