Українська традиційна енергетика: 02-08.09.2019



Енергоатом і Турбоатом затвердили програму модернізації обладнання всіх українських АЕС до 2024 року

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та генеральний директор АТ «Турбоатом» Віктор Суботін підписали Програму модернізації обладнання 15 енергоблоків чотирьох українських АЕС на 5-річний період (2020-2024 роки). Підписання документу відбулося 27 серпня в Енергодарі. Також був підписаний договір між ВП «Атомкомплект» НАЕК «Енергоатом і АТ «Турбоатом» на виготовлення і постачання конденсатора «блочно-модульного» виконання для заміни конденсатора турбіни К-1000-60/1500 на енергоблоці №5 ЗАЕС.
Коментуючи підписання документу, Юрій Недашковський зазначив: «Чотири роки тому ми дали новий потужний старт нашій співпраці, яке полягає не тільки в обслуговуванні парку турбін, а й в заміні і модернізації обладнання. Це дозволить нам підвищити і поліпшити ефективність роботи атомних станцій, і збільшити виробництво електроенергії, що є важливим в умовах нового ринку, коли кожна додатково вироблена кіловат-година дає додаткові доходи для нашої Компанії. Ми суттєво розширюємо нашу співпрацю в рамках програми імпортозаміщення, і це особливо важливо в нинішніх політичних умовах. Ми обговорили також довгострокову ремонтну програму - заміну тих запасних частин, які відпрацювали свій ресурс».
У слові-відповіді генеральний директор АТ «Турбоатом» Віктор Суботін подякував керівництву Енергоатома за плідну і взаємовигідну співпрацю. «За останні роки ми дійсно стали не просто підрядниками Енергоатома, ми стали партнерами у розвитку енергетики країни. Обсяг модернізації НАЕК «Енергоатом» визначено в більш ніж 6 мільярдів гривень на п’ять років. У нинішніх реаліях це, звичайно, величезні гроші для завантаження нашого підприємства. А це 3,5 тисячі робітників, їх сім’ї, це соціальні стандарти Харківщини, які ми теж визначаємо. Тому наша співпраця дуже важлива. Я хочу подякувати від імені колективу «Турбоатома», від імені енергомашинобудівельників компанію НАЕК «Енергоатом», Юрій Олександрович, Вас, перш за все, як керівника Компанії, яка робить все можливе для динамічного розвитку всього комплексу та енергетики, і енергомашинобудування України», - зазначив Віктор Суботін.
Програма модернізації обладнання АЕС включає два основні розділи, перший з яких передбачає заміну 8 конденсаторів турбін енергоблоків АЕС. В тому числі, в рамках імпортозаміщення, планується заміна 4-х конденсаторів російського виробництва. Сумарний приріст потужності енергоблоків атомних електростанцій після заміни конденсаторів складе близько 400 МВт.
Другий розділ Програми передбачає модернізацію проточних частин циліндрів турбін потужністю 200 МВт і 1000 МВт, у тому числі на 5-ти турбінах потужністю 1000 МВт в рамках програми імпортозаміщення. Модернізація включає заміну робочих лопаток на існуючих роторах і діафрагми, що дозволить підвищити потужність турбіни, її економічність і вирішити інші технічні проблеми. В рамках Програми планується модернізація циліндрів високого тиску турбін ЗАЕС, починаючи з 2020 року. Очікується, що модернізація турбін підвищить потужність і ККД діючих енергоблоків АЕС України на 10%, що забезпечить приріст потужності на 70-100 МВт на кожному блоці.
В рамках стратегічної співпраці лідера енергетичного машинобудування України - компанії Турбоатом, і оператора українських АЕС - НАЕК «Енергоатом», продовжуються роботи по заміні конденсаторів турбін енергоблоків атомних електростанцій. Договір на виготовлення та поставку конденсатора «блочно-модульного» виконання з трубними системами з корозієстійкого матеріалу для турбоустановки енергоблоку №5 Запорізької АЕС підписали сьогодні гендиректор Турбоатома Віктор Суботін і директор ВП «Атомкомплект» НАЕК «Енергоатом» Андрій Майстренко. Конденсатор «блочно-модульного» виконання забезпечить підвищення надійності експлуатації енергоблока і підвищить його потужність на 25-60 МВт. Відповідно до тендерних процедур, сума договору складає 485 млн грн. Термін поставки конденсатора травень-червень 2020 року.
Виготовлені Турбоатомом аналогічні «блочно-модульні» конденсатори вже успішно експлуатуються на енергоблоках №2, №3 і №4 Запорізької АЕС, енергоблоці №1 і №2 Южно-Української АЕС, на енергоблоці №3 ЮУАЕС монтаж конденсатора закінчується.
Турбоатом висловив готовність протягом наступних двох років виготовити нові конденсатори для енергоблоків №1 та №6 ЗАЕС, енергоблоків №1, №2, №3 та №4 Рівненської АЕС, №1 і №2 Хмельницької АЕС.
Нагадаємо, що робота «Розробка і впровадження конденсаторів парових турбін атомних електростанцій» отримала Державну премію України в галузі науки і техніки за 2018 рік. Розробка конденсаторів нового покоління «блочно-модульного» виконання для турбоустановок потужністю 1000 МВт виконувалась на замовлення НАЕК «Енергоатом» фахівцями флагмана вітчизняного енергетичного машинобудування - харківського АТ «Турбоатом». Нові конденсатори відповідають сучасним вимогам з енергоефективності та надійності як для модернізації діючих АЕС, так і для будівництва нових атомних енергоблоків.
http://www.atom.gov.ua/ua/press_centr-19/novini_kompanii-20/p/energoatom_i_turboatom_zatverdili_programu_modernizacii_obladnanna_vsih_ukrains_
kih_aes_do_2024_roku-45295


На ЮУАЕС модернізують систему регулювання турбіни енергоблока №3

На Южно-Українській АЕС розпочали підготовку до модернізації системи автоматичного регулювання (САР) турбіни К-1000-60/3000 енергоблока №3. Роботи входять до Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КзПБ) вітчизняних атомних енергоблоків і фінансуються за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку. Практична фаза проекту має бути втілена 2020 року. Нині ж атомники разом з діловими партнерами ретельно готуються до реалізації намічених планів.
У дводенній стартовій нараді, що відбулася 21-22 серпня на майданчику ВП ЮУАЕС, йшлося про розробку проектно-кошторисної документації, детально обговорили технічні питання, етапи виготовлення та поставки обладнання, визначили періодичність спільних нарад. Системним інтегратором усього обладнання, що поставлятиметься в рамках проекту, стане переможець тендеру - литовська компанія «Baltijos informacines sistemos». За електромеханічну частину нової системи регулювання турбіни відповідатиме АТ «Турбоатом», електронною частиною опікуватиметься ТОВ «НВП «Моноліт Енерго», сучасні електромеханічні пристрої надасть англійська фірма «Olsen Actuation UK Ltd».
Третій южно-український – пілотний в рамках КзПБ з модернізації системи регулювання турбіни. Необхідність такої реконструкції назріла давно, так як нині діюча система фізично та морально застаріла. Сьогодні ж така реконструкція особливо актуальна. «Передбачена модернізація пов’язана з загальною розробкою НАЕК щодо участі атомних енергоблоків у регулюванні потужності об’єднаної енергосистеми України, підтримки її заданої стійкості, - зазначає учасник наради провідний інженер служби налагодження та випробування устаткування ВП ЮУАЕС Анатолій Івановський. – На нинішньому етапі системи регулювання турбін вітчизняних атомних блоків, де працюють турбіни виробництва Турбоатома (серед них і перші два южно-українські), фактично готові до такої роботи. Що ж до енергоблоків, оснащених турбінами виробництва Ленінградського металічного заводу (ЛМЗ), то тут системи регулювання застаріли. Без їх реконструкції українська енергосистема буде неспроможною підтримувати заданий режим з жорсткими сучасними вимогами у випадку її об’єднання з Європейською енергосистемою».
Призначення САР – забезпечення управління роботою турбіни: від пускових операцій до видачі електроенергії в енергосистему та миттєвого реагування на збої в роботі інших систем. Запланована модернізація забезпечить точність та оперативність усіх операцій, підвищить ефективність роботи обладнання.
Головною відмінністю оновленої системи регулювання буде застосування найсучаснішого устаткування - електромеханічних перетворювачів «Exlar». Ці пристрої, що є ключовим елементом запланованої реконструкції, неодноразово перевірені та надійно працюють на багатьох електростанціях Європи та Америки. В атомній енергетиці України їх буде застосовано вперше.
Паралельно з третім южно-українським енергоблоком заплановано виконати модернізації САР турбін на блоках №1 і №2 Хмельницької АЕС. При цьому проекти на двох майданчиках відрізняються застосуванням виконавчих механізмів. Який з них буде застосовано до решти вітчизняних енергоблоків, де також працюють турбіни ЛМЗ, визначать за результатами впровадження.
http://www.atom.gov.ua/ua/actvts-16/p/na_uuaes_modernizuut_sistemu_reguluvanna_turbini_energobloka_no3-45309


ДТЕК оголосив відкриті біржові торги на закупівлю 450 тис. тон вугілля за ціною «Роттердам +»

Найбільший український приватний енергохолдинг ДТЕК призначив на Українській енергетичній біржі (УЕБ) на 3 і 4 вересня торги із закупівлі сумарно 450 тис. тон вугілля марки «Г».
Про це йдеться в повідомленнях на сайті УЕБ.
«Сьогодні спостерігається обмежена пропозиція вугілля на міжнародних ринках. Ми використовуємо всі доступні інструменти для пошуку палива для наших ТЕС. На торгах ми орієнтуємося на ціни реального імпортного паритету з урахуванням ціни фрахту, залізничного тарифу і перевалки ( «Роттердам +») », - прокоментували в прес-службі« ДТЕК Енерго».
Ціна визначена за котируванням API2 (Роттердам) на 30.08.2019 + фрахт, перевалка в порту, ж/д тариф від порту/кордону України до ТЕС.
Згідно з біржовим бюлетенем, компанія запропонувала 6 лотів на покупку - по 75 тис тонн для кожної з шести ТЕС компанії, період поставки - вересень-жовтень, без обмежень за графіком.
Для Ладижинської ТЕС ціна встановлена на рівні (з ПДВ) 1 867,2 грн / т, Криворізької ТЕС - 1 912,8 грн / т, Запорізької ТЕС - 1 965,6 грн / т, Придніпровської ТЕС - 1 912,8 грн / т, Бурштинської ТЕС - 1 935,6 грн / т і Добротвірської ТЕС - 1 923,6 грн / т.
Компанія уточнює, що ціна фіксована на 5200 ккал, гранична калорійність - 5000-5500 ккал.
У ДТЕК відзначили, що запрошують всіх трейдерів взяти участь в торгах і планують проводити їх до 12 вересня.
http://oilreview.kiev.ua/2019/09/03/dtek-obyavil-otkrytye-birzhevye-torgi-na-zakupku-450-tys-tonn-uglya-po-cene-rotterdam/

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами