ТЕНДЕНЦІЯ ТИЖНЯ: У 2020 році Україна ввела в експлуатацію 68 промислових біогазових станцій
Про це повідомляє Біоенергетична асоціація України, передає thepage.ua.
З введених у 2020 році біогазових станцій 28 виробляють біогаз з агросировини, 27 - працюють на біогазі полігонів твердих побутових відходів, 9 - виробляють біогаз в результаті анаеробного очищення промислових стічних вод, ще на одній біогаз отримують з осаду господарсько-побутових стічних вод, а ще три станції призначені для виробництва генераторного газу (класифікуються як біогазові станції).
При цьому 50 біогазових електростанцій продають електроенергію за «зеленим» тарифом. Загальне споживання агросировини для виробництва біогазу склало близько 1,8 млн тонн у формі свіжої маси.
ПРОГНОЗ ТИЖНЯ: Закриття вугільних підприємств спричинить втрату 56 тисяч робочих місць до 2030 року
Натомість у секторі відновлюваної енергетики може з’явитися 161 тисяча робочих місць. Такі результати дослідження «Економічні наслідки поступової відмови від використання вугілля в Україні до 2030 року», проведеного аналітичним центром Aurora Energy Research за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна.
Як передає Greenpost, відповідно до так званого сценарію переходу, у якому показаний оптимальний шлях поступової заміни вугільної енергетики відновлюваною, Україна створить 161,3 тис. нових робочих місць у секторі ВДЕ — 45 000 постійних та 116 000 тимчасових.
ЦИФРА ТИЖНЯ: За перше півріччя 2021 року загальна потужність об’єктів відновлюваної електроенергетики збільшилась на 8,3 % або на 709 МВт
Про це свідчить результати моніторингу, проведеного Держенергоефективності, передає saee.gov.ua.
За шість місяців в Україні було введено вітроелектростанції потужністю 278,4 МВт, сонячних електростанції потужністю 257,4 МВт; а також 156 МВт домашніх СЕС, 10,4 МВт електростанцій на біомасі; 6 МВт електростанцій на біогазі; 1,6 МВт об’єктів малої гідроенергетики.
Поділитися