Українська альтернативна енергетика: 10-16.12.2018



На Тернопільщині створили першу в Україні енергетичну ферму


На Тернопільщині створили першу в Україні енергетичну ферму. Рослини використовують для опалення адміністративних приміщень.
Енергетичну ферму створили в рамках проекту «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами». Основною його метою є вирощування спеціалізованих енергетичних культур, збільшення виробництва та безпосереднього використання біоенергії, розробка і впровадження в життя плану раціональної інфраструктури для енергетичної безпеки.
https://realno.te.ua/


Депутати визначать майбутнє «зеленої» енергетики в Україні

Як пояснив голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олексій Оржель, наразі вся галузь відновлюваної енергетики знаходиться під загрозою зупинки у разі неприйняття закону.
Комітет Верховної Ради України з питань ПЕК на засіданні 4 грудня прийняв рішення підтримати законопроект про запровадження тендерного механізму стимулювання відновлюваної енергетики. За основу взяли компромісний варіант — законопроект 8449-д, який найближчим часом мають винести на розгляд у сесійній залі.
Серед запропонованих новацій у законопроекті, Комітет підтримав зменшення “зеленого тарифу” для сонячних електростанцій на 25% (у 2020 році) з подальшим зменшенням на 2,5% кожного року, протягом 3х років. Щодо вітрових електростанцій — планується зменшення “зеленого тарифу” на 10% з подальшим зменшенням на 1,5% кожного року, протягом 3х років.
Таким чином, за декілька років, вартість “зеленого тарифу” знизиться на 32,5% для сонячної генерації та на 14,5% для вітрової генерації, що приведе існуючий “зелений тариф” у відповідність до матеріально-технічних затрат на будівництво об’єктів відновлюваної енергетики.
Запропонований термін введення аукціонів з 2020 року, а не раніше, обумовлений, в першу чергу, значним обсягом підготовки та технічним процесом введення аукціонів в експлуатацію: “Тільки розробка підзаконних нормативно-правових актів після прийняття закону займе не менше трьох місяців. Після чого, необхідно буде розробити технічне рішення на базі Prozorro та провести перші пілотні аукціони. При всьому бажанні учасників ринку “зеленої” енергетики перейти до тендерів швидше, раніше 2020 року це реалізувати неможливо”, — зазначають в Українській асоціації відновлюваної енергетики.
Доречі, джерела стверджують, що погоджений на Комітеті варіант законопроекту можуть винести на перше читання вже завтра, 6 грудня. Експерти та громадськість сподіваються, що депутатам вистачить політичної волі дати зелене світло розвитку “зеленої” енергетики в Україні.
Як пояснив голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олексій Оржель, наразі вся галузь відновлюваної енергетики знаходиться під загрозою зупинки.
“Рішення про підтримку компромісного законопроекту було прийнято дуже складно. І незважаючи на те, що законопроект буде винесений на розгляд у сесійну залу в першому читанні, ціла галузь знаходиться під загрозою зупинки у випадку не прийняття законопроекту 8449-д. Від голосування депутатів буде залежати, чи підтвердимо ми як країна стратегічний вибір на користь розвитку чистих джерел енергії, чи і далі будемо залежати від шкідливої традиційної генерації”, — наголосив він.
Як прокоментував рішення Комітету в.о. голови Комітету з ПЕК народний депутат України Олександр Домбровський, “запровадження системи аукціонів знизить вартість “зеленої” енергії для споживачів та створить умови для ефективної конкуренції”. Також він зазначив, що перехід до формули “аукціонів”, це — цивілізований шлях, “який пройшов Європейський союз, США, Японія, весь цивілізований світ”.
“Ми повинні дати новий горизонт планування та перспективи для інвесторів. Нова система підтримки, що запропонована у тексті доопрацьованого законопроекту, повинна збалансувати інтереси споживачів електричної енергії та інших учасників ринку, забезпечивши подальший розвиток відновлюваної енергетики та зменшивши зростання фінансового навантаження на кінцеву ціну електричної енергії”, — зазначив він.
Нагадаємо, раніше свою позицію про необхідність запровадження механізму аукціонів на ринок зеленої енергетики висловлювала нардеп Ольга Бєлькова. На її думку, з нинішнім «зеленим» тарифом подальше стрімке нарощування «зеленої» генерації призведе або до стрімкого підвищення тарифу на е/е для всіх споживачів, або до не розрахункам з виробниками енергії — як «зеленої» енергії, так і інших видів генерації.
https://economics.unian.ua/energetics/10365021-deputati-viznachat-maybutnye-zelenoji-energetiki-v-ukrajini.html


У листопаді 2018 р. в Україні зареєстрували рекордні +1157 електромобілів і гібридів – Інфографіка

Протягом листопада зареєстровано 1 157 одиниць електрокарів і гібридів, що є найкращим результатом за весь час.
У електрокарах зросла частка Tesla Model S, в той час як частка Nissan Leaf зменшилася. Серед гібридів більш популярною стала Chevrolet Volt, а Mitsubishi Outlander змістився в рейтингу на одну сходинку нижче.
Всього станом на 01.12.18 в Україні зареєструватись 18 тис 967 елктромобілей і гібридів. Важливо, що частка електромобілів становить 10 тис 186 одиниць.
Найбільше електромобілів і гібридів зареєстровано в Києві - 5562. На другому місці Одеська область - 3031, а на третьому Харківська - 2220 одиниць.
У листопаді трійку лідерів за кількістю зареєстрованих електрокарів склали:
• Nissan Leaf - 342 од.;
• Renault Kangoo - 64 од.;
• BMW I3 - 41 од..
Трійка лідерів за кількістю зареєстрованих гібридів:
• Toyota Rav-4 Hybrid - 151 од.;
• Chevrolet Volt - 64 од.;
• Toyota Prius - 39 од..
Найбільше електромобілів і гібридів зареєстровано в Києві - 5562. На другому місці Одеська область – 3031.
https://elektrovesti.net/63743_v-noyabre-2018-v-ukraine-zaregistrirovali-rekordnye-1157-elektromobiley-i-gibridov-infografika


Більше 6 тис. українських родин перейшли на електроенергію з енергії сонця за 4 роки

Понад 6 тис. українських домогосподарств встановили сонячні електростанції (СЕС) загальною потужністю 121 МВт та самостійно забезпечують свої потреби в електроенергії. Майже половину СЕС - близько 3 тис. - встановлено тільки за 9 місяців цього року.
Для порівняння ще наприкінці 2014 р. було лише близько 20 родин із власними сонячними електростанціями.
Про такий значний попит українців на сонячні панелі та їхню користь розповів Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності, в інтерв’ю програмі «Ранок з Інтером» телеканалу «Інтер».
«Додатковий стимул переходити на «чисту» електроенергію - це можливість продавати електроенергію, вироблену СЕС потужністю до 30 кВт, до мережі за «зеленим» тарифом», - зауважив Ю. Шафаренко.
Ю. Шафаренко додав, що новим законопроектом № 8449-д від 05.12.2018 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc-4_2?id=&pf3516=8449-%D0%B4&skl=9) передбачається надати право приватним домогосподарствам встановлювати СЕС потужністю до 50 кВт.
Також важливо, що технології виробництва сонячних панелей дешевшають у світі. Відповідно поступово зменшується вартість встановлення СЕС. Окупність проекту в середньому складає 5-7 років.
У п’ятірку регіонів, де найбільше приватних домогосподарств встановили сонячні панелі, увійшли такі області:
1. Київська – 727;
2. Дніпропетровська – 694;
3. Тернопільська – 522;
4. Кіровоградська – 401;
5. Івано-Франківська – 363.
Детальніше про те, наскільки вигідно інвестувати у власну сонячну електростанцію, дізнавайтеся із сюжету телеканалу «Інтер»: https://www.youtube.com/watch?v=FTaBBlipMag

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами