Цифра тижня: Потужності об’єктів ВДЕ у третьому кварталі поточного року збільшились в 2,4 рази
У липні-вересні 2018 року в Україні введено в експлуатацію нові об'єкти на відновлюваних джерелах енергії загальною потужністю 160,1 МВт. За даними НКРЕКП, це в 2,4 рази перевищує показник за аналогічний період минулого року. Станом на 1 жовтня Україна має в своєму розпорядженні ВЕС загальною потужністю 522,4 МВт, СЕС - 1096,4 МВт, станції на біомасі - 43,8 МВт, біогазі - 44,6 МВт, малі ГЕС потужністю - 96,4 МВт. При цьому частка ВДЕ у виробництві електроенергії в Україні становить 1,8%, частка в загальній вартості електроенергії - 8,3%.
Лише наприкинці вересня дві сонячні станції загальною вартістю 72 млн. грн були введені в експлуатацію у Хмельницькій області. СЕС збудовані в Старокостянтинівському районі асоціацією «Новосвіт» (Вінниця). Вартість проекту Вишнопільської СЕС (1850 кВт/год) становить 49,5 млн грн, а Северинської (837 кВт/год) – 22 млн грн.
Новина тижня: Фонд держмайна України затвердив умови продажу «Центренерго»
Згідно з повідомленням голови Фонда держмайна України, опублікованого у Facebook, Кабмін визначився з умовами продажу 78,3% акцій «Центренерго». Решта – 21,7% акцій підприємства торгуються на українській біржі цінних паперів. Початкова ціна становить 5,98 млрд. грн. Зараз, радник Фонду шукає покупців.
Технологія тижня: Touchstone Capital Group планує побудувати в Україні офшорну комбіновану вітро-сонячну електростанцію
Про це британська компанія повідомила на зустрічі з представниками Міненерговугілля. На думку менеджмента компанії, перевагою такого виду об’єктів ВДЕ є наявність власних балансуючих потужностей, що дозволить забезпечити більш рівномірний графік виробництва електроенергії. Про особливості і переваги гібридних установок читайте у новому номері аналітичного звіту «Баланс енергетики України».
Ще одне цікаве повідомлення, про нові технології надійшло від науковців Китаю та Японії. Вони вперше отримали перовскитні сонячні панелі дешевше за кремнієві.
Поділитися