ПЛАНИ ТИЖНЯ: Житомир планує замістити 90% газу за рахунок біо- та RDF-палива до 2025 року
За три роки Житомир планує замістити 90-95% газу для опалення деревною тріскою і RDF-паливом.
Як зазначив мер обласного центру Сергій Сухомлин, 60-65% газу замістять чотири теплоелектроцентралі(ТЕЦ) на деревній трісці, а ще 30% – RDF(Refuse Derived Fuel) – паливо зі сміття.
«Собівартість 1 Гкал теплової енергії виробленої з деревної тріски становить приблизно 1100 грн, тоді як 1 Гкал теплової енергії на газових ТЕЦ в Україні сягає 2000 гривень. – каже міський голова. – Це при тому, що теплокомуненерго отримують пільговий газ від “Нафтогазу”, а так реальна ринкова ціна була б значно вищою».
«Друга потужніша ТЕЦ на трісці буде побудована за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку(ЄБРР), а ще дві – приватними інвесторами у 2022-2023 роках», - зазначив він.
ЦИФРА ТИЖНЯ: У 2021 році в Україні встановлено 731 МВт потужностей відновлюваних джерел енергії, які отримали "зелений" тариф
Це випливає з розрахунків Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), передає Енергореформа.
Сукупна встановлена потужність об'єктів відновлюваної енергетики в Україні станом на кінець 2021 року досягла 8451 МВт.
«У минулому році найбільше потужностей додалося у вітроенергетиці: було введено в експлуатацію 359 МВт вітроелектростанцій - у 2,5 рази вище за показник 2020 року (144 МВт) і у 1,2 рази вище за показник введених в експлуатацію сонячних електростанцій, що традиційно лідирують у галузі (286 МВт), - зазначають у НКРЕКП. - Хоча у 2020 році промислових СЕС було запущено у 7,6 раза більше, ніж ВЕС, коли СЕС додали одразу 1102 МВт (вчетверо більше за показник 2021 року)».
Таким чином, за результатами 2021 року ВЕС додали 27,3% потужностей, а СЕС – лише 4,8%.
РІШЕННЯ ТИЖНЯ: В Україні скасували застарілі вимоги з енергозбереження
Кабінет міністрів України скасував застарілі регуляторні вимоги з енергозбереження.
Уряд схвалив підготовлений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження проект постанови, щоб привести низку постанов Кабінету Міністрів України у відповідність до Закону «Про енергетичну ефективність», передає saee.gov.ua.
Зокрема, визнано такими, що втратили чинність, п’ять постанов Кабінету Міністрів України, які стосувалися державної експертизи з енергозбереження на вимогу старого, вже нечинного закону «Про енергозбереження» 1994 року.
Поділитися