Альтернативна енергетика в світі: 14-20.10.2019



Плаваючі корови: в Роттердамі побудували ферму на воді


Тридцять дві корівки мирно жують жуйку, підносячись над водою. Їх житлом з недавніх пір стала плавуча ферма, побудована в портовому місті Роттердам в Нідерландах.
 [Мінке ван Вінгерден, власниця ферми]:
«Чому плавуча? Тому що полів стає менше, а населення світу зростає. Як же нам в майбутньому виробляти здорову їжу в достатньому обсязі? 70% території планети покрито водою. Так чому б не використати її для виробництва екологічної їжі?».
 Плавуча ферма обладнана спеціальним дахом для збору дощової води. Електрика виробляють встановлені поруч сонячні панелі. Процес годування корів і прибирання гною - автоматичний. Тут навіть є масажні щітки для вихованок.
Корів годують травою, зрізаною з футбольного поля, картопляною шкіркою, висівками з місцевих млинів і відходами виробництва з пивоварних заводів. А коров'ячий гній йде в переробку.
 [Мінке ван Вінгерден, власниця ферми]:
«У нас є сепаратор гною. Він відокремлює суху частину від вологи. З сухого гною ми робимо підстилку для корів, а з вологи видаляємо сіль і мінерали і виходить органічне добриво, яке можна використовувати, наприклад, на футбольному полі».
Якщо корови все ж сумуватимуть за справжнім пасовиськом, то зможуть зійти на берег і пощипати зеленої травички.
Поруч з фермою також працює магазин. Тут продають пастеризоване молоко і йогурт.
https://ntdtv.ru/84380-plavayushhie-korovy-v-rotterdame-postroili-fermu-na-vode
 
 
На Білоруській АЕС повідомили, коли відбудеться запуск першого блоку

Фізичний пуск першого енергоблоку Білоруської АЕС планується в січні 2020 року, заявив генеральний директор станції Михайло Філімонов, на якого посилається агентство «БелТА».
«Фізичний запуск очікується в районі січня, далі інші операції, підʼєднання до мережі», – сказав Філімонов, слова якого наводить агентство.
У свою чергу, директор департаменту з ядерної енергетики Міненерго Білорусі Василь Полюхович зазначив, що конкретна дата фіззапуску буде залежати від строків завезення ядерного палива і його приймання на станції.
«Ми не женемося за будь-яку ціну за термінами запуску. Безпека – в першу чергу, і перестрибувати через якісь етапи на догоду очікуванням кого б то не було ми не можемо. Для нас безпека перш за все», – сказав він.
Раніше передбачалося, що перший блок АЕС буде запущений в 2019 році, другий – в 2020 році.
Білоруська АЕС з двома реакторами ВВЕР-1200 сумарною потужністю 2,4 ГВт будується за російським проектом поблизу Островця (Гродненська область).
https://mind.ua/news/20203117-na-biloruskij-aes-povidomili-koli-vidbudetsya-zapusk-pershogo-bloku
 
 
У Німеччині побудують першу плавучу сонячну електростанцію

Понад 2300 сонячних панелей будуть виробляти 736 МВт * год чистої енергії на рік, яка піде на потреби гірничодобувної компанії Ossola
 Французька компанія Ciel & Terre розробила конструкцію нової плавучої станції сонячної енергії в містечку Ренхо, розташованому в землі Баден-Вюртемберг. Будівництвом проєкту опікуватиметься німецька Erdgas Südwest, повідомляє CleanTechnica. Це буде перша в Німеччині плавуча електростанція, що виробляє сонячну енергію в промислових масштабах.
Будівництво почнеться в лютому і триватиме до червня. Збірка плотів на водоймі займе три - чотири тижні. Вартість проекту не розголошується.
    Вся отримана енергія піде на забезпечення каменоломні, добувної породу з дна озера.
Надалі компанія планує зайнятися розробкою плавучих сонячних станцій для Нідерландів, які вже лідирують в Європі за кількістю подібних проектів. Також в Ciel & Terre відзначають великий потенціал Португалії, Бельгії і Німеччини.
Навесні стало відомо про те, що на водосховищі в Нідерландах збираються побудувати найбільшу плавучу сонячну ферму, що складається з 15 островів і понад 73 тисяч панелей.
А поки найбільша плавуча сонячна станція розташовується на одному з Мальдівських островів і забезпечує потреби розташованого там п'ятизіркового готелю і вілл. Завдяки новій електростанції вироблення сонячної енергії на остові виросла на 40% і досягла 678 кВт / год.
https://hightech.plus/2019/09/30/v-germanii-postroyat-pervuyu-plavuchuyu-solnechnuyu-elektrostanciyu
 
Мери провідних міст проголосили початок Глобального Зеленого Нового Курсу

На світовому саміті мерів в Копенгагені новообраний голова коаліції С40, мер Лос-Анджелеса Ерік Гарсетті, разом з мерами міст з усього світу, включаючи Копенгаген, Париж, Нью-Йорк, Ріо-де-Жанейро, Сідней і Токіо, визнали надзвичайну кліматичну ситуацію у світі та оголосили про започаткування Глобального Зеленого Нового Курсу.
 Всесвітній саміт мерів С40 в Копенгагені зібрав 80 мерів і сотні кліматичних лідерів з усіх сфер, рішуче налаштованих скорочувати викиди в секторах, що спричиняють зміну клімату - транспорт, будівлі, промисловість і відходи, щоб утримати глобальне потепління в межах 1,5 градуса і досягти цілі Паризької угоди. 
Мери провідних міст світу на чолі з очільниками Лос-Анджелеса та Парижу - Еріком Гарсетті і Анне Ідальго - оголосили про започаткування  “Глобального Зеленого Нового Курсу”, щоб “прискорити термінове, фундаментальне та незворотне перенаправлення світових ресурсів зі сфери викопного палива на заходи з відвернення надзвичайної кліматичної ситуації у світі”.  
 “Для нас, як мерів, на першому місці - безпека жителів наших міст”, - сказала на прес-конференції мер Парижу Анне Ідальго. “Скоро мине 4 роки з підписання Паризької Угоди в нашому місті. Лише минулого місяця світові лідери зустрілися в Нью Йорку і знову не змогли домовитися ні про які, навіть віддалено подібні заходи, необхідні для зупинки кліматичної кризи. Їхня неспроможність напряму загрожує усім людям на планеті, оскільки час працює проти нас. Немає іншого рішення, крім Глобального Зеленого Нового Курсу, який може стати ключовим засобом для перемоги у цих перегонах з часом. Всі, хто приймають рішення мають взяти відповідальність за його втілення в життя”. 
Нові дані, опубліковані перед всесвітнім самітом мерів С40 в Копенгагені, свідчать, що 30 міст досягли піку викидів і швидко рухаються до їх скорочення до нуля. Більше 100 міст у світі мають зобов’язання розробити плани кліматичних дій, що відповідають цілі утримання глобального потепління в межах 1,5 градуси. 
“Міста - це місце, де кліматична битва, по великому рахунку, буде виграна чи програна”, - сказав на саміті генеральний секретар ООН Антоніо Гуттеріш. “На вересневому Саміті кліматичних дій, в ООН, щонайменше 70 країн та 100 міст погодилися вдосконалити свої кліматичні плани до 2020 року. Потрібно розвинути цей успіх. Міста в центрі цього руху і я вітаю С40 за їх лідерство в цей критичний час”. 
Підтримавши Глобальний Зелений Новий Курс, міста зобов’язалися невідкладно вживати заходи для скорочення викидів у всіх секторах, що впливають на зміну клімату (транспорт, будівлі, промисловість і відходи), щоб утримати глобальне потепління в межах 1,5 градусів і досягти цілі Паризької угоди. 
Мери та уповноважені представники провідних 94 міст - кліматичних лідерів визнали надзвичайну кліматичну ситуацію у світі та закликали до невідкладних спільних дій для скорочення викидів парникових газів та оголосили, разом молодіжними кліматичними активістами, представниками профспілок, бізнесу та громадянського суспільства, про намір втілення Глобального Зеленого Нового Курсу. 
У спільній заяві вони оголосили про підтримку засадничих принципів, які стануть основою “Глобального Зеленого Нового Курсу”:
Ми визнаємо надзвичайну кліматичну ситуацію у світі. 
Ми зобов’язуємося утримати глобальну температуру в межах 1,5 градуси  як цього вимагає Паризька Угода, шляхом скорочення викидів у секторах, які найбільш відповідальні за кліматичну кризу: транспорті, будівля та відходах.
Міста С40 вже скорочують викиди зі швидкістю, що відповідає вимогам, визначеним наукою. Це означає досягти піку  викидів до 2020 року і скоротити їх на половину до 2030. Кожен бізнес, особистість, інвестор, партнер, неформальний представник поселення та нації, що приєднується до Глобального Зеленого Нового Курсу, зобов’язується встановити такі ж науково-обґрунтовані цілі.
Ми зобов’язуємося винести інклюзивні кліматичні дії у центр рішень на рівні міста щоб створити процвітаючі та справедливі громади для усіх.
Наші зобов’язання включають захист засобів для існування, допомогу здолати бідність, покращення життя, створення більш справедливих суспільств та забезпечення справедливого переходу для тих, хто працює у викопній промисловості. Затримка з кліматичними діями вже має руйнівні наслідки, які найбільше відчувають ті, хто найменше відповідальний за викиди, які спричинили  надзвичайної кліматичну ситуацію у світі. Ми будемо прискорювати термінове, фундаментальне та незворотне перенаправлення світових ресурсів зі сфери викопного палива на заходи з відвернення надзвичайної кліматичної ситуації у світі та будівництва зеленої та чесної екологічної цивілізації.
Ми запрошуємо наших партнерів - політичних лідерів, керівників компаній, профспілок, інвесторів та громадянське суспільство приєднатися до нас у визнанні надзвичайної кліматичної ситуації у світі та допомозі в здійсненні науково-обґрунтованих дій, щоб її подолати. 
Бізнеси, уряди, інвестори, профспілки, громадянське суспільство, громадяни та громади, які піддаються непропорційному впливу зміни клімату і бідності, створять коаліцію, необхідну для стримування кліматичної кризи. Зокрема, ми працюватимемо з молоддю в наших містах щоб допомогти визначити стале майбутнє, якого вони хочуть. Ми забезпечимо поширення їх повідомлень та їх залучення до розробки політик і проектів з розвитку міст.
Така спільна заява з боку міст, бізнесу та громадськості та стала відповіддю на блокування міжурядових дій меншістю дуже впливових урядів, які заперечують наукові факти і представляють інтереси індустрії викопного палива. 
https://ecotown.com.ua/news/Mery-providnykh-mist-proholosyly-pochatok-Hlobalnoho-Zelenoho-Novoho-Kursu-/
 
 
У Таїланді почався продаж дешевого біодизеля

З січня 2020 року біодизель B10 почнуть продавати по всьому Королівству, а зараз він доступний лише на деяких АЗС.
В даний час B10 пропонують всього 100 АЗС PTTOR з 1800. До кінця 2019 року їхня кількість може збільшитися до 150. З січня 2020 року біодизель B10 почнуть продавати по всьому Таїланду, повідомляє ЕНВ.
На 500 заправках PTTOR вже продають B20. Зараз ціна B10 за літр всього на 1 бат менше, ніж B7. Керуючий директор "Susco" Чайріт Сімародж сказав, що його турбує висока вартість виробництва пальмового масла, оскільки уряд обмежує мінімальну ціну пальмової сировини в 4 бата за кг. Але якщо уряд дійсно зможе знизити ціну B10 на 2 бата в порівнянні з B7, то це буде стимулювати попит.
Як розповів заступник постійного секретаря МЕТ Сомбун Нокео, тільки 9% тайських заводів виробляють пальмову олію, придатне для змішування з дизельним паливом. Ще 4% до кінця цього року готові модернізувати свої виробничі процеси, щоб якість їх масла відповідало стандартам біопалива.
Згідно зі стандартами японських автовиробників, пальмова олія для біодизеля має містити менше 0,4% моногліцериди (в тайському маслі його 0,7%), а у вихідному дизельному паливі концентрація води повинна бути менше 200 частин на мільйон (в тайському дизелі зараз допускається концентрація води до 300 чнм).
Сомбун Нокео сказав, що найближчим часом з тайськими виробниками пальмового масла пройдуть переговори про підготовку до торгівлі біодизелем B10 по всій країні. Це заплановано на січень 2020. А зараз (з жовтня) біодизель B10 доступний лише на деяких АЗС Таїланду.
https://novostivl.ru/post/76515/
 
 
Вітроенергетика Європи: прогноз до 2023 року

Європейська асоціація вітроенергетики WindEurope опублікувала прогноз розвитку галузі на п'ять років - по 2023 рік включно.
 
У документі три сценарії: центральний (основний), песимістичний і оптимістичний. Інтервал широкий: 67 ГВт-112 ГВт, стільки вітроенергетичних потужностей може бути введено в Європі за аналізований період. У центральному сценарії європейська енергетика виросте на 90 ГВт, а її встановлена ​​потужність досягне 277 ГВт. Широкий розкид сценаріїв пояснюється високою невизначеністю держполітики. Мається на увазі фіксація цілей розвитку і створення сприятливих регуляторних умов для їх досягнення. З цим не все гладко, визнає Асоціація.
Передбачуване в центральному сценарії зростання по роках показане на вищенаведеному графіку. Як ми бачимо, рік за роком все стабільно, лише в 2023 році планується пожвавлення і річний приріст, що перевищує 20 ГВт. Асоціація пише, що протягом п'ятирічного періоду щорічно може вводиться від 13 ГВт до 22 ГВт. У попередні п'ять років в середньому вводилося менше 15 ГВт на рік, так що навіть по самим песимістичним прогнозом обсяги в поточну «п'ятирічку» (2019-2023) виростуть.
Офшорна вітроенергетика Європи за п'ять років зросте в два рази - на 18,2 ГВт (центральний сценарій). 35% цього приросту припаде на Великобританію (6,4 ГВт), за якою слідують Нідерланди і ФРН.
Передбачувана в центральному сценарії встановлена ​​потужність вітроенергетики по країнах Європи в 2023 році показана в наступній діаграмі:
 
З великим відривом лідирує Німеччина, в трійці лідерів також Іспанія і Великобританія.
У 2018 році вітрові електростанції виробили 14% європейської електроенергії. За прогнозом МЕА, вітроенергетика стане найбільшим виробником електрики в ЄС в 2027 році.
https://elektrovesti.net/67881_vetroenergetika-evropy-prognoz-do-2023-goda

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами