Альтернативна енергетика в світі: 26.11-02.12.2018



ЄБРР припиняє фінансування нових проектів у сфері сонячної енергетики


Європейський банк реконструкції та розвитку припиняє фінансування проектів сонячної енергетики, повідомила старший банкір департаменту електроенергії банку Ольга Єрьоміна під час «Українського енергетичного тижня» в Києві у вівторок.
«Зараз рахунок пішов на дні, коли банк може вирішити, що в подальшому з нових проектів у відновлюваній енергетиці він не робитиме. Щодо сонячної електроенергії ми вже вирішили, що нових проектів не беремо, щодо вітрової рішення наразі ще не прийнято», - сказала вона.
О.Єрьоміна наголосила, що банк занепокоєний відсутністю значних кроків з боку парламенту щодо переходу від «зеленого» тарифу до інших, більш раціональних методів підтримки розвитку ВДЕ.
«Боюся, що ми будемо не останньою ластівкою, яка перестане підтримувати проекти з відновлюваної енергетики, якщо не почнеться безпосередній плановий перехід на більш стійку систему підтримки ВДЕ-проектів», - додала вона.
О.Єрьоміна уточнила також, що кошти в сумі EUR250 млн, виділені ЄБРР у рамках програми USELF-III для проектів у сфері ВДЕ влітку, на сьогодні майже вичерпані. Нова програма фінансування для відновлюваної енергетики може розглядатися лише після впровадження в Україні аукціонів, що нададуть можливість знизити тарифи на енергію, вироблену ВДЕ.
Як повідомлялося, ЄБРР має намір виділити від $2 млн до $4 млн у розробку інфраструктури проведення аукціонів за стимулювання розвитку поновлюваних джерел електроенергії (ВДЕ).
https://ua.interfax.com.ua/news/economic/546400.html


Новий китайський електромобіль GAC Aion S покликаний затьмарити Tesla Model 3

Гігант китайської автопромисловості GAC Motor презентував новий електричний седан. Передбачається, що новинка складе конкуренцію популярній американській Tesla Model 3.
У минулому році компанія оголосила про будівництво великого індустріального парку з виробництва електромобілів загальною вартістю 6,5 млрд доларів. Тепер, на автомобільній виставці в Гуанчжоу вона показала черговий електрокар, який доповнить вже існуючу серійні моделі.
Новий повністю електричний автомобіль GAC отримав назву Aion S:
«Aion S має далекобійність понад 500 кілометрів, автономність другого рівня і стабілізаційну систему Bosch Body System 9.3. Авто вийде на ринок вже у 2019 році. Через спеціальний додаток покупці зможуть зручно і просто скласти власну комплектацію машини і замовити її онлайн», - пише в своєму прес-релізі GAC.
Заявлена відстань пробігу без підзарядки вражає і, не в останню чергу, є наслідком хороших аеродинамічних характеристик машини. Так, виробник стверджує, що коефіцієнт опору повітрю перевершує показник, який демонструє Tesla Model 3.
Своїм дизайном новий електромобіль нагадує Toyota Camry і крім широкого функціоналу і цілого ряду опцій отримав панорамний дах, цифрову приладову панель, систему кругового огляду, світлодіодну оптику і функцію автопарковки.
GAC не в перший раз кидає виклик визнаному лідеру галузі і відкрито порівнює себе з знаменитим каліфорнійським виробником. Генеральний директор китайської компанії Фен Сінья впевнений, що завдяки інноваційним технологіям в усіх «електромобільних напрямках», включно з розробкою батарей, електроприводу, інтеграційних компонентів та інфраструктури, у неї є всі підстави претендувати на пальму першості і перетворитися з простого виробника авто в постачальника «розумного» і «зеленого» транспорту світового масштабу.
https://ecotechnica.com.ua/transport/3704-novyj-kitajskij-elektromobil-gac-aion-s-prizvan-zatmit-tesla-model-3.html


Іспанія має намір закрити всі АЕС в 2023-2028 р, половину вугільних - в 2020 р

Іспанський уряд ухвалив план закриття всіх п’яти атомних електростанцій країни в період з 2023 року по 2028 рік.
Про це повідомляє Новинний портал «1K».
При цьому в 2020 році відповідно до рекомендацій Європейського союзу повинні бути закриті сім з п’ятнадцяти електростанцій, що працюють на вугіллі.
На їх місце повинна прийти відновлювальна енергетика, в основному, вітряні і сонячні електростанції, оскільки природні ресурси для будівництва гідроелектростанцій в Іспанії обмежені, відзначає Deutsche Welle. Тим часом за рахунок поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) іспанці в даний час отримують все 38,5% електроенергії.
У зв’язку з цим ряд експертів вважають, що заміна атомних і теплових електростанцій, на які зараз припадає відповідно 22% і 39,5% вироблюваної електроенергії, не зможе здійснитися в намічені терміни. При цьому вони вважають, що в найближчі роки Іспанії знадобиться більше електроенергії, в тому числі, для розвитку енергоємних виробництв або електромобілів.
Остання АЕС в країні була побудована в 1988 році в провінції Гвадалахара, зазначив представник міністерства екологічних перетворень Іспанії Хосе Мігель Монкада. Тоді ж, за його словами, уряд прийняв рішення більше не будувати АЕС і з часом повністю відмовитися від атомної енергетики, без зазначення точних термінів.
Використання вітру і сонця для отримання електроенергії почалося в Іспанії в 90-х роках, а бум будівництва вітряків і сонячних батарей припав на середину минулого десятиліття, повідомив Х.М.Монкада в інтерв’ю DW. Він підтримувався дотаціями іспанської влади і Євросоюзу. Розмір допомоги становив від 25-70% вартості установок. Субсидувалася і експлуатація нових об’єктів, оскільки виробляється на них електрику в 7-8 разів дорожче, виробленого на атомних і теплових електростанціях.
Виділення коштів виправдовувалося боротьбою зі зміною клімату, оскільки відновлювальна енергетика не веде до викидів в атмосферу вуглекислого газу. Однак будівництво нових об’єктів «зеленої» енергетики різко скоротилося з початком економічної кризи в 2008 році. Певний застій спостерігається в цій сфері досі, в тому числі з-за браку фінансування.
Дорожнеча альтернативної енергетики є основним аргументом експертів, які скептично ставляться до ідеї закриття АЕС до 2028 року.
Співробітник дослідного Центру альтернативної енергетики Даріо Кампос вважає, що компенсувати роботу атомних і частини теплових електростанцій Іспанія зможе, якщо потроїть за 10 років число вже наявних сонячних і вітроелектростанцій. Велика кількість установок, що розміщуються в різних регіонах країни, необхідно в зв’язку з тим, що їх робота нестійка і залежить від погоди. Тим часом подача електроенергії споживачам повинна бути стабільною, зазначив учений.
За його словами, вартість електроенергії при швидкому і повному переході на ВДЕ може стати занадто високою для багатьох іспанців. Зараз оплата електрики в середньому становить 95 євро на місяць на сім’ю. При цьому енергетичні компанії постійно вимагають від уряду підвищити тарифи, заявляючи, що їх виробничі потужності, які використовують ВДЕ, збиткові.
Крім того, незрозуміло, що робити з ядерними відходами з підлягають закриттю атомних станцій. З трьох АЕС, після закінчення їхнього терміну, вони відправлені на тимчасове зберігання в Великобританію і Францію, за що з Іспанії береться оплата.
Експерти вважають, що процес відмови від АЕС і вугільних електростанцій, щоб він пройшов безболісно для населення і економіки, повинен займати більше часу - мінімум до 2050 року. За цей час, вважає Д.Кампос, реально побудувати власні сховища ядерних відходів і знизити вартість «зеленої» енергії.
http://oilreview.kiev.ua/2018/11/27/ispaniya-namerena-zakryt-vse-aes-v-2023-2028-gg-polovinu-ugolnyx-v-2020-g/


Франція припинить роботу 14 атомних реакторів до 2035 року

Президент Франції Еммануель Макрон заявив про плани по скороченню виробництва атомної енергії на 50% до 2035 року і закриття 14 атомних реакторів, в числі яких - два реактора АЕС «Фессенхайм».
Французький лідер зазначив, що термін по скороченню виробництва ядерної енергії було продовжено до 2035 року.
«14 реакторів будуть зупинені до 2035 року. Цей рух почнеться влітку 2020 року з повним припиненням роботи двох реакторів «Фессенхайм», - заявив Макрон в своєму зверненні.
За його словами, протягом 2025-2035 років будуть зупинені інші дванадцять реакторів.
https://news.rambler.ru/other/41335728/?utm_content=rnews&utm_medium=read_more&utm_source=copylink


Уряд Німеччини планує виділити додатково EUR10 млн на Фонд енергоефективності – Зубко

Уряд Німеччини планує виділити додатково EUR10 млн у рамках співпраці з Фонду енергоефективності.
Як повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, кошти будуть виділені, зокрема, на проекти по перетворенню субсидій на житлово-комунальні послуги в інвестиції в Фонд.
«Сьогодні детально проговорили можливість повернення монетизованих субсидій на ЖКП в якості інвестицій в Фонд енергоефективності. І надалі будемо продовжувати тісну співпрацю з питань термореновації житлового сектора в рамках Фонду енергоефективності», - цитується в повідомленні віце-прем’єр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на зустрічі з міністром навколишнього середовища, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини Свен Шульце.
Він також зазначив, що також триває співпраця з Німеччиною в рамках Паризької кліматичної угоди і в сфері відновлюваної енергетики.
«Тут для України дуже корисний досвід Німеччини з точки зору технічних рішень, проектного менеджменту. Адже в України також є завдання - збільшення частки відновлюваної енергетики до 11% до 2020 року і до 25% до 2035 року», - додав віце-прем’єр.
Як повідомлялося, конкурсна комісія призначила Анджея Райкевіча (Польща) та Юлію Сабатюк (Україна) на позиції незалежних членів наглядової ради Фонду енергоефективності. Як повідомлялося з посиланням на Г.ЗУБКА, до наглядової ради Фонду увійдуть два представники від уряду України, один представник від IFC та два незалежних представника.
https://interfax.com.ua/news/economic/548752.html

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами