Українська традиційна енергетика: 30.11-06.12.2020

49

Енергоатом приєднався до Європейського альянсу з чистого водню

ДП «НАЕК «Енергоатом» увійшло до Європейського альянсу з чистого водню (European Clean Hydrogen Alliance), створеного влітку цього року Європейською Комісією. Компанія отримала офіційне повідомлення про її включення до Альянсу та запрошення взяти участь в Європейському форумі з водню, який відбудеться 26-27 листопада 2020 року.
Членство в Альянсі надасть НАЕК «Енергоатом» можливість отримувати актуальну інформацію про розвиток водневої енергетики у країнах ЄС та брати участь у заходах, спрямованих на впровадження новітніх водневих технологій.
Очільник Енергоатома Петро Котін зазначив, що приєднання до Європейського альянсу з чистого водню стало логічним продовженням курсу Компанії на впровадження нових перспективних проєктів у сфері використання водню. «Наша мета – ефективне використання потужностей українських атомних електростанцій, а в глобальному сенсі - укорінення «зелених» технологій в енергетиці для протидії кліматичним змінам. Енергоатом має беззаперечний потенціал, щоб стати одним з лідерів водневої енергетики не лише в Україні, але й у Європі, забезпечуючи вуглецево-нейтральне виробництво водню на атомних електростанціях», - наголосив керівник НАЕК «Енергоатом».
Він підкреслив, що широкомасштабне застосування водню матиме сенс виключно у випадку, якщо цей енергоносій вироблятиметься екологічно чистою генерацією, якою очевидно є атомна енергетика.
До Європейського альянсу з чистого водню вже приєднались провідні енергетичні та промислові компанії Європи, серед яких Electricité de France (EDF), E.ON SE, BMW Group, General Electric, AREVA H2Gen, Airbus SAS, Alstom, BASF SE, Bosch Group та багато інших.
Нагадаємо, що 4 вересня 2020 року ДП «НАЕК «Енергоатом» уклав Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю із НАК «Нафтогаз України». У цьому документі обидві компанії домовилися про спільну проєктну діяльність задля забезпечення переходу України до кліматично нейтральної циркулярної водневої економіки до 2050 року. 
https://www.energoatom.com.ua/ua/press_centr-19/novini_kompanii-20/p/energoatom_priednavsa_do_evropejs_kogo_al_ansu_z_cistogo_vodnu-46440
 
 
Енергоатом-Трейдинг виставив на продаж 11,2 тис. МВт-г електроенергії для експорту

27 листопада 2020 року відбудеться аукціон з продажу електроенергії НАЕК «Енергоатом» для здійснення експорту з ОЕС України. Енергоатом-Трейдинг виставив на продаж на ТБ «Українська енергетична біржа» 11 тис. 160 МВт-г електроенергії базового навантаження з постачанням у період 1-31 грудня 2020 року.
Стартова ціна — 1500 грн/МВт-г (без ПДВ), кількість лотів — 15.
Електронний аукціон № EP-271120-11 розпочнеться об 11.00 27 листопада 2020 року.
Електроенергія, придбана на аукціоні, підлягає виключно подальшому продажу та/або постачанню за межі території України (здійснення експорту електричної енергії з ОЕС України). Покупець самостійно забезпечує доступ до міждержавних перетинів для подальшого експорту електроенергії.
https://www.atom.gov.ua/ua/press_centr-19/novini_kompanii-20/p/energoatom_trejding_vistaviv_na_prodaz_11_2_tis._mvt_g_elektroenergii_dla_eksportu-46444

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами