Українська традиційна енергетика: 26.10-01.11.2020

unnamed (25)

У Німеччині українська делегація на чолі з Ольгою Буславець ознайомилася з досвідом розвитку індустріального туризму як напрямку трансформації вугільного регіону

Індустріальний туризм визначено як один із кластерів трансформації вугільних регіонів України. Саме тому досвід Німеччини важливий з огляду на плани України з впровадження пілотних проектів у мономістах.
 Делегація України на чолі з в. о. Міністра енергетики Ольгою Буславець ознайомилась із досвідом подібної трансформації шахти Цольферайн (нім. Zeche Zollverein) у Німеччині, яка колись була однією з найбільших і найпродуктивніших шахт Рурського регіону, а 2001 року є об'єктом Світової спадщини ЮНЕСКО. Також споруди шахти Цольферайн входять до складу європейського проекту «Європейський шлях індустріальної культури».
Ольга Буславець провела зустріч з Йорґом Вайнґартеном, представником Об‘єднання німецьких профспілок округу Північний Рейн-Вестфалія.
«Вугільна галузь України потребує термінового та комплексного реформування. Тому досвід Німеччини та інших міжнародних партнерів дозволить полегшити процес енергетичного переходу, а також економічної трансформації вугільних регіонів до низьковуглецевої економіки, пропонуючи більше можливостей для обміну ідеями та знаннями», - наголосила Ольга Буславець.
Німецькі колеги ознайомили з етапами перетворення шахти Цольферайн. Після вугільної кризи в 60-ті роки в Німеччині було прийнято рішення про повне закриття шахти, водночас збереження її як пам'ятника індустріальної культури. Орієнтир «Мистецтво та дизайн» дозволив наповнити життям колишні споруди та залучити творчих людей з різних сфер культури, які заново відкрили старі будівлі для себе та своєї діяльності.
«Збереження шляхом перетворення» - це був принцип не тільки для вугільних шахт, але також для коксохімічної установки, яка припинила діяльність у 1993 році. Шахта стала символом зміни цілого регіону, який зберігає свою історію для майбутнього.
Окрім своєї туристичної та культурної привабливості, за останні десять років шахта набуває все більшого економічного значення, де створені сотні робочих місць, адже для відвідувачів тут поєднується історія, культура, творчість, розваги, гастрономія та відпочинок.
Основна увага на найближчі роки зосереджена на залученні нових компаній, зміцненні зв’язку з навколишніми міськими районами, розширенні туристичної інфраструктури та пропозицій, нових імпульсах у спілкуванні, кваліфікації культурних заходів тощо.
«З 80-тих років у Рурському регіоні муніціпалітети проводили регіональні Конференції, в яких брали участь усі робітники, разом із профспілками, за результатами яких розроблялись стратегії розвитку регіону. Дані концепції були підставою отримання фінансової підтримки на розвиток регіону та його трансформацію - European fund of regional development / European labor fund. А тепер, коли ми готуємось до виходу із видобутку бурого вугілля до 2037 року, за рахунок того, що вже виділені кошти, люди спокійні і готові до перекваліфікації», - зазначив Йорг Вайнгартен.
Нагадаємо, на першому засіданні Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів 8 жовтня цього року в. о. Міністра енергетики Ольга Буславець презентувала Концепцію реформування вугледобувної промисловості та план пріоритетних дій Уряду у вугільній галузі. У ній окреслені основні проблеми вугледобувної промисловості та запропоновані можливі шляхи їх розв’язання.
Міністерство енергетики України раніше запропонувало німецькій стороні шість шахт для пілотних проектів: по три шахти на сході та заході, серед яких обрано дві шахти, де планується впровадити перші спільні пілотні проекти з трансформації̈ вугільних мономіст. Усі пілотні проекти будуть впроваджуватися спільно з міжнародною агенцією GiZ за принципом формування кластерів: технологічних, туристичних, інноваційних та інших.
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article;jsessionid=1F434515C9598DC01D23A198FA58E44F.app1?art_id=245480832&cat_id=35109
 
 
Міненерго доручило оптимізувати графіки ремонту атомних енергоблоків

З метою забезпечення стабільної роботи ОЕС України та сталого проходження осінньо-зимового періоду 2020/2021 року, 20.10.2020 в.о. Міністра енергетики О. Буславець проведено чергове засідання Комісії з розгляду, затвердження та коригування планових річних та перспективних графіків ремонтів і модернізації (реконструкції) обладнання електростанцій енергогенеруючих компаній та теплоелектроцентралей. 
 На засіданні розглянуто графіки ремонтів основного обладнання енергогенеруючих підприємств АЕС, ТЕС, ТЕЦ, ГЕС та ГАЕС на 2021 рік та пропозиції компаній щодо коригування графіків ремонтів енергоблоків у поточному році. 
Ольга Буславець наголосила, що ключовою умовою під час проведення ремонтної кампанії енергогенеруючих підприємств є забезпечення постійної  готовності енергоблоків в обсязі, достатньому для покриття прогнозованого попиту на електричну енергію з урахуванням необхідних резервів. 
«Ми повинні забезпечити сталу роботу електроенергетичної системи та безпеку постачання електричної енергії споживачам» - підкреслила в.о. Міністра. 
При цьому, було наголошено на необхідності доопрацювання поданого ДП «НАЕК «Енергоатом» графіка ремонтів енергоблоків атомних станцій у 2020-2021 роках, оскільки відповідно до запропонованого варіанту очікується дефіцит потужності АЕС під час проходження осінньо-зимового період 2020/2021 року, і навпаки, суттєвий її профіцит у ІІ половині 2021 року, особливо – серпні – жовтні. Як наслідок, через відсутність достатнього попиту на електричну енергію і відповідні балансові обмеження енергосистема не зможе прийняти надлишкову електроенергію АЕС, що призведе до зниження доходів державного енергогенеруючого підприємства. 
За підсумками засідання О. Буславець дано доручення ДП «НАЕК «Енергоатом» спільно з НЕК «Укренерго» оптимізувати терміни виконання ремонтів енергоблоків АЕС у 2020-2021 роках, що потенційно дозволить збільшити обсяг виробництва електричної енергії державним підприємством на 4 млрд кВтгод, або понад 5 %.
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article;jsessionid=0F8AFBAC1F68AB7DC5C8BBAE33C127D2.app1?art_id=245482206&cat_id=35109
 
 
Сталу роботу ТЕЦ у осінньо-зимовий період буде забезпечено

Відповідне рішення щодо внесення зміни до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» схвалено на засіданні Уряду 21 жовтня.
 Постановою розділено відповідальність теплоелектроцентралей у частині оплати за газ, використаний для виробництва електрики та виробництва тепла, що дасть можливість ТЕЦ мати ліміти газу, які гарантують стале проходження  опалювального сезону та безперебійне теплопостачання для населення.
Як відомо, з 1 серпня 2020 року НАК «Нафтогаз України» звільнено від зобов’язань здійснювати обов’язковий продаж газу газопостачальним підприємствам, які мають договори на постачання природного газу населенню.
Водночас частина підприємств ТЕЦ, яким НАК «Нафтогаз України» поставила природний газ для виробництва електричної енергії, мають значну заборгованість.
З огляду на це розділення відповідальності у частині оплати за газ, використаний для виробництва електрики та виробництва тепла, дозволить ТЕЦ мати ліміти газу та гарантуватиме стале проходження опалювального сезону і надійне теплопостачання для населення.
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article;jsessionid=F48B3ACEB176DB06B22DAE439927861A.app1?art_id=245482234&cat_id=35109
 
 
Гірникам шахти "Надія" виплатили заборговану зарплату

Міністерство енергетики спрямувало ПрАТ «Шахта «Надія» кошти у сумі 51 млн грн, на погашення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємства.
Гроші вже надійшли на рахунки шахтарів.
Колектив шахти "НАДІЯ" висловив вдячність Міністерству енергетики на чолі з Ольгою Буславець за підтримку та допомогу у вирішенні всіх проблемних питань.
Нагадаємо, Верховна Рада підтримала зміни до Держбюджету-2020 для погашення заборгованості із заробітної плати перед гірниками «Надії».
Парламентарі підтримали відповідну ініціативу народного депутата Юрія Камельчука, яку напрацювали спільно із урядом і Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та Міністерством енергетики і в.о. Міністра Ольгою Буславець.
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article;jsessionid=C0483B1267EDFAFAB31DE28938F0EB72.app1?art_id=245483385&cat_id=35109
 
 
Енергоатом планує постачати електроенергію країнам Балтії через Білорусь

НАЕК «Енергоатом» розглядає можливість експорту електроенергії в країни Балтії транзитом через Білорусь.
Про це заявив віце-президент «Енергоатому» Герман Галущенко в ефірі програми Energy Freedom.
«Маємо дуже хороші шанси вийти на ринок Балтії – транзитом через Білорусь, над чим зараз і працюємо», – повідомив Галущенко.
Посприяти виходу на цей ринок може ситуація, що склалася – країни Балтії відмовляються отримувати електроенергію з Білорусі через напружені відносини між країнами.
Галущенко зазначив, що на експорт компанія реалізує тільки той обсяг електроенергії, який не може постачати в енергосистему України через балансових обмежень.
«Нам залишається або зупиняти енергоблоки АЕС, або постачати електроенергію на експорт і заробляти валюту, адже ціна продажу на експорт в будь-якому випадку вище нашої собівартості», – додав віце-президент «Енергоатому».
http://oilreview.kiev.ua/2020/10/26/energoatom-planuye-postachati-elektroenergiyu-kra%d1%97nam-balti%d1%97-cherez-bilorus/

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами