Українська традиційна енергетика: 19-25.10.2020

5f857cc5993e8

Енергоатом та Bitfury Holding B.V. підписали Меморандум про співпрацю зі створення дата-центрів поблизу АЕС


ДП НАЕК «Енергоатом» та голландська компанія Bitfury Holding B.V. підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з метою створення дата-центрів на територіях АЕС України. Документ підписали очільник Енергоатома Петро Котін і директор Bitfury Holding B.V. Олег Блінков 13 жовтня в центральному офісі Енергоатома.
Як зазначається в Меморандумі, його метою є збереження або збільшення обсягів виробництва електроенергії атомною генерацією України та відновлення балансу виробництва/споживання електроенергії в країні. Серед передумов підписання документа сторони зазначили швидке зростання індустрії послуг центрів обробки даних як галузі, в якій знаходять своє впровадження найновіші апаратні технології та яка дозволяє консолідувати інформаційні ресурси і скоротити сукупні витрати на володіння ІТ-інфраструктурою.
В документі прогнозується, що загальне енергоспоживання проєкту може сягати 2 ГВт.
Коментуючи підписання Меморандуму, Петро Котін підкреслив, що співпраця між Енергоатомом та Bitfury Holding дозволить вирішити одну з найгостріших проблем галузі – обмеження видачі електроенергії з АЕС України. «Дякую усім фахівцям Енергоатома та Bitfury Holding, які долучилися до підготовки Меморандуму та довели перший етап співробітництва між компаніями до логічного завершення. Це початок великої та складної роботи, яка дозволить вирішити низку стратегічних завдань як для Енергоатома, так і для України загалом», – наголосив керівник НАЕК.
У свою чергу Олег Блінков висловив подяку керівництву та фахівцям Енергоатома за плідну співпрацю. «Ми дуже задоволені нашою взаємодією з представниками Компанії, яка триває вже кілька місяців. Наразі ми поклали початок унікальному за масштабами проєкту, – підкреслив він. – У ході співробітництва ми переконалися, що Енергоатом зберіг потужний науково-технічний, проєктний та виробничий потенціал. І це дозволяє нам із впевненістю казати: ваша Компанія має все необхідне, щоб стати піонером в реалізації настільки потужних проєктів у сфері створення обчислювальних центрів».
Для Довідки: Група компаній Bitfury Group – світовий технологічний лідер, який створює продукти нового покоління. З моменту свого заснування в 2011 році Bitfury орієнтована на реалізацію проєктів у сфері штучного інтелекту, технології блокчейн, цифрових активів, технологій охолодження високопродуктивних дата-центрів та інших. Поміж інфраструктурних продуктів компанії представлені рішення для процесингу транзакцій цифрових активів, побудовані на базі обчислювальних чіпів власного дизайну, та рішення для обчислень штучного інтелекту в дата-центрах і на периферійних пристроях. Bitfury є розробником й інтегратором програмних продуктів на базі власної блокчейн-платформи Exonum ™, аналітичної платформи Crystal ™ для різних блокчейн-мереж. Bitfury входить у рейтинги глобальних лідерів Forbes Blockchain 50 & Forbes Fintech 50, а також у лист глобальних технологічних піонерів World Economic Forum. Компанія є членом і співзасновником некомерційної організації INATBA, що працює в партнерстві з Єврокомісією над просуванням технології блокчейн в бізнес-співтоваристві і органах державного управління ЄС.
http://www.energoatom.com.ua/ua/press_centr-19/novini_kompanii-20/p/energoatom_ta_bitfury_holding_b.v._pidpisali_memorandum_pro_spivpracu_zi_stvorenna_data_centriv_poblizu_aes-46328
 
 
Україна використає німецький досвід перетворення центру видобутку кам'яного вугілля й промисловості на зелене інноваційне місто

Відбулась зустріч в.о. Міністра енергетики Ольги Буславець та членів делегації з керівництвом міста Боттроп землі Північний Рейн-Вестфалія та Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини.
Місто Боттроп цікаве для України своїм досвідом перетворення з центру видобутку кам’яного вугілля й промисловості на зелене інноваційне місто, зокрема, досвідом участі громади в цьому процесі.
Слід зазначити, що трансформація міста Боттроп відбувалась силами містян за фінансової підтримки федерального бюджету та коштів ЄС. Визначальними для подальшого розвитку Боттропа стали три поняття: дозвілля, клімат, знання. 
Керівництво міста серед переваг називає появу «вітру змін», місто стало кліматично нейтральним, посилило свою енергоефективність, зокрема у будинках, інновації стали символом перетворення міста.
Проект «Інноваційне місто» у Боттропі готовий співпрацювати з українськими компаніями. Мета цієї ініціативи - переобладнання і реструктуризація великих населених пунктів з урахуванням кліматичних умов і залученням до цього процесу місцевих підприємств, що сприяє поліпшенню якості життя в місті.
Нагадаємо, у вересні 2018 року  була закрита остання кам’яновугільна шахта Німеччини— Проспер Ханіель. До закриття шахт готувались десятки років, формуючи спеціальний фонд для утримання у майбутньому шахт, наприклад, відкачування води.
Наразі лише 500 шахтарів продовжують працювати на шахтах,  виконуючи роботи із закриття шахт та утримання їх у безпечному стані після виведення з експлуатації.
У рамках проєкту муніципальні підприємства тісно співпрацюють з місцевим Університетом прикладних наук, де навчаються майбутні інженери та економісти. Передбачається, що в майбутньому вони зроблять свій внесок у розвиток міста.
«Досвід міста Боттроп є прикладом успішної комунікації влади та суспільства, що підтверджується третім поспіль обранням бургомістра на свою посаду, а саме за такої підтримки громади суспільством можливо здійснити такі реформи, і нам потрібно також провести таку комунікацію під час планування та здійснення трансформації вугільних регіонів в Україні»,  - підсумувала Ольга Буславець.
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article;jsessionid=12845F99C37ADC8B52F23BE35E2A51E8.app1?art_id=245479924&cat_id=35109
 
 
"Енергоатом" визначив завершення будівництва енергоблоків №3 і №4 ХАЕС в 2026 році – графік

НАЕК "Енергоатом" планує завершення добудови енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС у 2026 році, повідомив глава правління Київського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту "Енергопроект" (КІЕП) Юрій Малахов, передає енергореформи.
"Передбачений термін завершення будівництва за нинішнім графіком - 2026 рік, тому слід орієнтуватися саме на нього. Ми впевнені, що готові вкластися", - сказав Малахов, якого цитує прес-служба "Енергоатому" в прес-релізі після наради за участю НАЕК, її відокремленого підрозділу "Атомпроектінжиніринг", КІЕП, а також чеської компанії Skoda JS.
При цьому глава КІЕП зазначив, що т.в.о. президента НАЕК "Енергоатом" затвердив графік робіт по добудові з чіткими дедлайнами всіх етапів: від розробки проекту і проходження експертизи до завершення будівництва та введення енергоблоків в експлуатацію.
У той же час директор з інвестицій та перспективного розвитку НАЕК "Енергоатом" Тетяна Амосова звернула увагу, що старт проектування безпосередньо залежить від того, наскільки оперативно парламент розгляне законопроект про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 і №4 ХАЕС.
"Тим часом ми створили робочу групу. Зараз чеська сторона привезла свої пропозиції, і тепер кожного тижня ми в режимі відеоконференції будемо працювати над поточними питаннями", - пояснила вона.
За словами Амосової, на робочій групі крім іншого будуть обговорюватися питання меморандуму про співпрацю з компанією Skoda JS, а також укладення міжурядової угоди, яка дозволить "Енергоатому", зокрема, отримати кредит на будівництво ХАЕС-3 і ХАЕС-4 від Чеського експортного банку.
Як повідомляла енергореформи, в кінці вересня президент Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері і подальшого розвитку ядерної енергетики, що вступає в силу з дня його опублікування.
Згідно з документом, Кабінет міністрів у двомісячний термін повинен внести на розгляд Верховної Ради законопроекти про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.
Найбільш прийнятним способом забезпечити фінансування добудови блоків №3 і №4 ХАЕС є включення в собівартість виробництва атомної електроенергії інвестиційної складової, вважає т.в.о. президента НАЕК "Енергоатом" Петро Котин.
http://reform.energy/news/energoatom-opredelil-zavershenie-stroitelstva-energoblokov-3-i-4-khaes-v-2026-godu-grafik-15739
 
 
Фахівці Skoda JS, КІЕП та Енергоатома провели робочу нараду з підготовки до будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС

15 жовтня на робочу нараду зібралися фахівці Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом», відокремленого підрозділу Енергоатома «Атомпроєктінжиніринґ», Київського науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту «Енергопроєкт» (КІЕП) та Skoda JS. Обговорювали підготовку до проєктування будівництва 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницьої АЕС. Відтепер онлайн-наради між нашими та чеськими фахівцями відбуватимуться щотижня, причому чеська сторона вже привезла на розгляд українським атомникам свої методики й пропозиції.
Голова правління генерального проєктувальника (КІЕП) Юрій Малахов повідомив, що т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» затвердив графік робіт з добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС із чіткими дедлайнами всіх етапів – від розробки проєкту і проходження експертизи до завершення будівництва. «Передбачений термін завершення будівництва за нинішнім графіком – 2026 рік, тож маємо орієнтуватися саме на цю дату. Сьогодні ми впевнені, що готові вкластися в ці терміни», – наголосив Юрій Малахов.
За його словами, цілком логічне рішення залучити до співпраці виробника реакторної установки ще на передпроєктному етапі. «Реакторна установка – це серце атомної станції; це не просто готовий виріб, а складний технічний комплекс, що враховує всі сучасні й найжорсткіші вимоги МАГАТЕ й інших міжнародних організацій, – пояснив голова правління КІЕП. – Тож здійснювати розробку проєкту, будівництво та введення в експлуатацію без виробника цієї установки – все одно що намагатися збудувати автомобіль без двигуна».  
Директор з інвестицій та перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова звернула увагу присутніх на те, що дата початку проєктування напряму залежить від того, наскільки швидко парламент розгляне законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 і №4 ХАЕС.
«А тим часом ми створили робочу групу. Зараз чеська сторона привезла свої пропозиції, і відтепер щотижня ми в режимі відеоконференції працюватимемо над поточними питаннями», – розповіла вона. Таких питань, за словами Тетяни Амосової, дуже багато: від супровідних документів огляду обладнання на будівельному майданчику (проводитиметься за методикою чеської сторони) до меморандуму про співробітництво зі Skoda JS та міжурядової угоди, яка дозволить Енергоатому зокрема отримати кредит на будівництво Х-3 і Х-4 від Чеського експортного банку.
Начальник відділу продажів Східна Європа Skoda JS Ян Умпрехт, присутній на робочій нараді, наголосив на важливості проєкту будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. «Ми вже активно співпрацюємо, і передусім над меморандумом і міжурядовою угодою, адже це дуже потужний проєкт, – підкреслив він. – Важливо, щоб такий проєкт мав підтримку державних органів. Ми ж працюємо максимально швидко й ефективно».
http://www.energoatom.com.ua/ua/press_centr-19/novini_kompanii-20/p/fahivci_skoda_js_kiep_ta_energoatoma_proveli_robocu_naradu_z_pidgotovki_do_budivnictva_3_i_4_energoblokiv_haes-46333

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами