Українська енергетична інфраструктура: 26.10-01.11.2020

1238_3_650x410

Укренерго приєдналася до Глобального договору ООН в Україні

НЕК «Укренерго» офіційно стала підписантом Глобального договору ООН в Україні. Приєднання до ініціативи означає визнання та підтвердження дотримання Компанією Десяти Принципів Глобального Договору ООН, які стосуються прав людини, трудових відносин, взаємодії з навколишнім середовищем, протидією корупції тощо. Маючи понад 11 000 компаній, серед яких чимало енергетичних, та 3000 підписантів, що не є комерційними організаціями, з більш, ніж 160 країн світу та понад 60 локальних мереж, це найбільша ініціатива корпоративного сталого розвитку у світі.
«Корпоративна соціальна відповідальність та сприяння сталому розвитку є важливою складовою Стратегії НЕК «Укренерго», віднині підтвердженою на міжнародному рівні. Бути учасником Глобального договору ООН – велика честь і відповідальність для нас, адже ми приєднались до всесвітньої мережі сталого розвитку. Серед її членів і наші колеги з 50Hertz Transmission GmbH, Energinet, Red Electrica de Espana SAU, Fingrid Oyj, Réseau de Transport d’Electricité, Canacol Energy Ltd, POSCO Energy, енергетичного сектору Siemens тощо. Приєднання відкриває кожному співробітнику та Компанії в цілому можливість доступу до величезного обсягу нової корисної інформації, знань, кейсів, інструментів та консультацій, якими ми неодмінно скористаємось як соціально відповідальне підприємство», – прокоментував подію голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
Приєднавшись до ГС «Мережа Глобального договору в Україні», НЕК «Укренерго» отримало можливість доступу до величезної бази цільових знань у галузі прав людини, трудових ресурсів, навколишнього середовища, боротьби з корупцією, розвитку громад, управління ланцюгами поставок тощо. Працівники компанії зможуть користуватися глобальною бібліотекою та онлайн-академією, а також іншими ресурсами та цифровими платформами мережі UN Global Compact.
 
Крім того, Укренерго зможе отримувати консультування зі складання нефінансової звітності, використовувати інструменти щодо оцінки гендерної рівності, комплексної оцінки компаній щодо слідування Цілям сталого розвитку  та визначення можливостей для реалізації Цілей сталого розвитку у  різних напрямках діяльності.
Приєднанню Укренерго до Глобального договору ООН в Україні передувала низка подій, серед яких, зокрема, отримання від Глобального договору сертифікату «Responsible business certificate», який підтверджує високий рівень корпоративної соціальної відповідальності Компанії та слідування Глобальним цілям сталого розвитку. Влітку 2020 року Укренерго взяла участь у формуванні першого Добровільного національного огляду щодо прогресу у досягненні Цілей сталого розвитку. Україна вперше представила цей огляд перед світовою спільнотою. У документі представлені кейси українських компаній, які поставили собі за мету працювати у відповідності до ЦСР і зробили їх частиною своїх бізнес-стратегій. НЕК «Укренерго» представило свій проект з утилізації та повторного використання промислових відходів, яка пов’язана з виконанням дванадцятої Глобальної Цілі сталого розвитку – відповідальним споживанням.
Відтепер Укренерго, приєднавшись до Мережі Глобального договору в Україні, отримало можливість регулярного включення позитивних показників своєї діяльності до загальних показників України, за які держава звітує ООН кожні  5 років.
Крім цього, у серпні Укренерго взяла участь у Глобальному форумі впливу, присвяченому дотриманню компаніями цілей сталого розвитку в умовах пандемії На цьому заході представники Компанії презентували практики організації роботи в умовах карантину, які викликали чималий інтерес. В планах – участь у воркшопі Anti-corruption Collective Action на Kick-Off Workshop, присвяченому практикам та обміну досвідом впровадження у компаніях антикорупційної культури.
 https://ua.energy/zagalni-novyny/ukrenergo-pryyednalasya-do-globalnogo-dogovoru-oon-v-ukrayini/
 
 
На УЕБ реалізовано енергоресурсів на суму понад 23 млрд грн у третьому кварталі 2020 року

За підсумками третього кварталу 2020 року обсяг реалізації енергоресурсів на УЕБ склав 23,04 млрд грн. Найбільший відносний приріст спостерігається на ринку скрапленого газу, нафти та нафтопродуктів. Стабільне зростання також демонструють ринки природного газу та електроенергії. У третьому кварталі 2020 року реалізовано 199,7 тис. куб. м природного газу, що на 16,6% більше ніж в аналогічному періоді минулого року. Обсяг реалізації електроенергії склав 20,8 млн МВт.г, що на 14,4% більше ніж у відповідний період 2019 року. Загалом третій квартал характеризується високою активністю як продавців, так і покупців.
Всього було ініційовано 263 торгові сесії за всіма напрямками, що на 22% більше у порівнянні з третім кварталом 2019 року. Укладанням контрактів завершилися 161 торги, або 61%. Кількість учасників-ініціаторів, відносно третього кварталу минулого року зросла на 20%, при цьому кількість ініціаторів позицій по електроенергії зросла на 25%. Станом на кінець вересня на УЕБ налічується більше ніж 1200 учасників. "Зростання обсягів реалізації енергоресурсів спостерігається за всіма напрямками. Запорукою зростання обсягів торгівлі на УЕБ є активність учасників торгів, кількість яких постійно збільшується. Ми продовжуємо працювати над впровадженням нововведень, що відповідають вимогам ринку. Це запуск короткострокового ринку природного газу та аукціонів з продажу електроенергії з альтернативних джерел, що вже показали свою затребуваність на ринку", - підсумував результати роботи Генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.
https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/na-ueb-realizovano-energoresursiv-na-sumu-ponad-23-mlrd-grn-u-tr/?fbclid=IwAR3coO_o_vYPJSfE0Ch0nVdhdawGACXMJHfwUlE1d_Zh4NiKMfazObHDn3g


Робота енергосистеми протягом 19-25 жовтня 2020 року

Протягом тижня 19-25 жовтня 2020 року споживання електроенергії відносно попереднього тижня збільшилося на 7,7% до 2,74 млрд кВт·год. Зокрема, значно зросло електроспоживання в робочі дні — на 8,2% до 396 млн кВт·год, у вихідні — на 5,4% до 378,5 млн кВт·год. Таке підвищення пояснюється, перш за все, зниженням середньодобової температури та початком опалювального сезону по всій країні.
 
Однак, у порівнянні із аналогічним періодом 2019 року спостерігалося зменшення обсягів споживання е/е. Так, в робочі дні середнє споживання на 0,8% менше показника аналогічного періоду 2019 року, а у вихідні — менше на 2,8%.
З початку жовтня обсяг споживання склав трохи більше 9,2 млрд кВт·год, що на 0,5% менше прогнозного значення.
Виробництво на ВДЕ
Обсяги виробництва електроенергії на сонячних та вітрових електростанціях (СЕС і ВЕС) за тиждень збільшилися на 13,9% у порівнянні з минулим тижнем і склали 157,1 млн кВт·год (проти 137,9 млн кВт·год). При цьому найбільше СЕС та ВЕС виробили е/е у четвер, 22 жовтня (34,9 млн кВт·год).
Диспетчерських команд на обмеження ВЕС та СЕС протягом тижня не віддавалося.
З початку жовтня ВЕС виробили 228 млн кВт·год, що на 35% менше прогнозного значення, а СЕС – 368,7 млн кВт·год, що на 24,4% менше прогнозу.
Щодо профіциту електроенергії
Протягом тижня середньодобові обсяги нерозпроданої кінцевому споживачу електроенергії в середньому становили близько 43 млн кВт·год. Ці обсяги були реалізовані на балансуючому ринку тим його учасникам (виробникам), які відповідно до Правил ринку подавали заявки на розвантаження (тобто, погоджувалися перепродати своїм покупцям/споживачам чужу електроенергію, замість того, щоб виробляти свою).
Виробництво на АЕС
За підсумками тижня виробництво електроенергії на атомних електростанціях (АЕС) склало 1,434 млрд кВт·год, що на 0,3% більше від виробництва на минулому тижні (1,43 млрд кВт·год). Середньодобове виробництво склало 204,9 млн кВт·год. Базове навантаження АЕС коливалося в межах 8,3-8,6 ГВт.
З початку місяця АЕС виробили 5,05 млрд кВт·год, що на 14,1% більше значення прогнозного балансу.
Протягом тижня в роботі було 10 з 15 атомних енергоблоків.
Виробництво на ГЕС та ТЕС
Протягом тижня ГЕС виробили 112,6 млн кВт·год, що на 2,5% менше показника минулого тижня (115,4 млн кВт·год). Середньодобове виробництво склало 16,1 млн кВт·год. З початку жовтня ГЕС виробили 381,8 млн кВт·год, що на 62,1% більше прогнозного значення.
Теплові електростанції (ТЕС) за тиждень виробили 853,7 млн кВт·год, що на 14% більше показника минулого тижня. Середньодобове виробництво склало близько 122 млн кВт·год. З початку місяця ТЕС виробили 2,68 млрд кВт·год, що на 14,4% менше прогнозного балансу.
Забезпечення резервами
Потягом тижня 19-25 жовтня в синхронній зоні ОЕС України потреба у резервах з підтримки частоти (РПЧ) задовольнялася на критично низькому рівні. Лише 19 та 20 жовтня було придбано 5% та 2% від потреби відповідно. В інші дні пропозиції від учасників ринку були відсутні.
Щогодинна забезпеченість автоматичними резервами відновлення частоти (аРВЧ) на завантаження становила від 163 до 450 МВт, а на розвантаження — від 43 до 400 МВт. Незабезпеченість резервами складала близько 20% на завантаження та 35% на розвантаження від мінімальної потреби.
Виставлені на аукціонах обсяги ручного резерву відновлення частоти (рРВЧ) 100 МВт на завантаження придбано на 100%, а на розвантаження виставлені у обсягах 50-100 МВт придбані у середньому на 50%.
Для синхронної зони острова Бурштинської ТЕС допоміжні послуги з РПЧ придбані у повному обсязі (±8 МВт). Потреба в аРВЧ задовольнялася у повному обсязі (±100 МВт), окрім 21-23 жовтня, де нестача на розвантаження складала 15-40% від потреби Водночас, потреба з рРВЧ не забезпечена через відсутність пропозицій на даний вид резервів.
https://ua.energy/robotaips/robota-energosystemy-protyagom-19-25-zhovtnya-2020-roku/

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами