Директор департаменту енергоринку НКРЕКП Власенко претендує на посаду заступника глави Міненерго
Директор департаменту енергоринку Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Юрій Власенко подав декларацію як кандидат на посаду заступника міністра енергетики, свідчать дані реєстру Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
Згідно з декларацією, джерелом доходу Власенка у 2020 році була заробітна плата в НКРЕКП у розмірі 1,4 млн грн. З документа випливає, що в НКРЕКП працювала також його дружина Ірина, яка отримала минулого року як зарплату 501,4 тис. грн.
Власенко також задекларував 59,2 тис. грн на рахунку в АТ "Укрсиббанк" і 350 тис. грн готівкою. Він володіє трьома земельними ділянками - площею 2244 кв. м у Фастівському районі Київської області та ділянками в с. Гнідин Бориспільського району площею 1200 кв. м і 200 кв. м відповідно. Там же за ним значиться об'єкт незавершеного будівництва - житловий будинок, площу якого не зазначено.
Дружина володіє квартирою в Києві площею 93,1 кв. м, на яку Власенко має право безоплатного користування.
Окрім цього, у власності Власенка є автомобіль Toyota RAV-4 2017 року випуску, також він має право користування автомобілем Volksawagen Touareg 2013 року випуску, що перебуває у власності Миколи Власенка.
Згідно з інформацією на сайті Міненерго, у міністра наразі п'ятеро заступників - Юрій Бойко, Максим Немчинов, Олександр Зорін, а також заступник з питань цифровізації Євген Владіміров і заступник з євроінтеграції Ярослав Демченков. Держсекретарем Міненерго є Володимир Бондаренко.
Нагадаємо, 29 квітня Верховна Рада України за поданням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля призначила міністром енергетики віце-президента ДП НАЕК «Енергоатом» Германа Галущенко.
https://elektrovesti.net/75568_direktor-departamentu-energorinku-nkrekp-vlasenko-pretendue-na-posadu-zastupnika-glavi-minenergo
Міненерго почало роботу над новою моделлю ПСО
Міністерство енергетики України почало роботу над новою моделлю ПСО, яка має максимально відповідати інтересам як учасників ринку, так і споживачів.
Про це пише пресслужба міністерства.
«Міненерго прагне забезпечити розроблення й запровадження нової моделі ПСО (спеціальні обов’язки, що покладаються на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії) із максимальним залученням учасників ринку до розробки моделі», — йдеться у повідомленні.
«Узгодженість моделі ПСО з державними підприємствами, на які покладено зобов’язання – ПрАТ «Укргідроенерго» та НАЕК «Енергоатом», є одним з ключових орієнтирів міністерства в роботі над проєктом», – наголосили в міністерстві. Нова модель, в першу чергу, має забезпечувати соціальну функцію держави з адресної підтримки малозабезпечених верств населення.
http://oilreview.kiev.ua/2021/05/07/minenergo-pochalo-robotu-nad-novoyu-modellyu-pso/
Укренерго пропонує підвищити тариф на передачу електроенергії на 21%
Укренерго запрошує зацікавлені сторони, у тому числі органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, надавати свої зауваження та пропозиції до проєкту тарифу на послуги з передачі електричної енергії на 2021 рік.
Про це пише пресслужба Укренерго.
«Укренерго» зазначає, що в діючий тариф включені витрати на виплату відсотків за кредитами, отриманими у «Ощадбанку» і «Укргазбанку». Витрати по кредиту «Укрексімбанку» включені не були, оскільки цей кредит був отриманий тільки 31 березня.
Зокрема, НЕК «Укренерго» пропонує підвищити тариф на передачу електроенергії для компанії з 1 серпня на 61,62 грн / МВт-год (на 21%) — до 355,55 грн за МВт-год.
«За результатами проведених розрахунків тариф на послуги з передачі електричної енергії для користувачів системи на 2021 з 01.08.2021 року складе 355,55 грн. / МВт-год. і збільшується на 61,62 грн. / МВт-год. в порівнянні з тарифом, затвердженим Постановою НКРЕКП від 09.12.2020 № 2353 (зі змінами) (293,93 грн. / МВт-год), або на 21,0% », — йдеться в проєкті.
Укренерго обґрунтовує необхідність підвищення тарифу збільшенням витрат на сировину і допоміжні матеріали на 20,21 млн гривень, електроенергію для господарських потреб — на 19,42 млн гривень, інші операційні витрати — на 54,69 млн гривень.
Крім того, в проєкт структури тарифу включені фінансові витрати за договором кредитної лінії від 30 грудня 2020 року, між НЕК «Укренерго» та АТ «Укрексімбанк» на суму 964,3 млн гривень.
http://oilreview.kiev.ua/2021/05/06/ukrenergo-proponuye-pidvishhiti-tarif-na-peredachu-elektroenergi%d1%97-na-21/
ГарПок перерахував мільярд кредиту «Укренерго» на погашення боргів
Держпідприємство «Гарантований покупець»перерахувало останній транш НАЕК «Енергоатом» і генерації з відновлюваних джерел в рахунок погашення боргів за 2020 рік через кошти, отримані від НЕК «Укренерго» в рамках кредитної лінії трьох держбанків в розмірі 10,25 млрд грн.
Остання виплата склала сумарно 1 млрд грн, пише пресслужба ДП.
«29 квітня підприємство одержало 1 млрд грн від» Укренерго «для погашення заборгованості за 2020 рік. Кошти стали фінальним перерахуванням в рамках виділеного» Укренерго «кредиту і були порівну розділені між об’єктами ВДЕ і» Енергоатомом «відповідно до розпорядження НКРЕКП», — йдеться у повідомленні.
Держпідприємство зазначає, що після цього рівень оплати електроенергії за «зеленим тарифом» за 2020 рік зріс до 66%. «Крім того, підприємство виконало доплату за поточний рік:» зелена «електроенергія січня, лютого та березня поки оплачена на 93%», — наголошується в повідомленні.
http://oilreview.kiev.ua/2021/04/30/garpok-pereraxuvav-milyard-kreditu-ukrenergo-na-pogashennya-borgiv/
Укренерго в 2020 році отримало чистий збиток 27,5 млрд грн
ПрАТ “НЕК «Укренерго» в 2020 році отримало 27 млрд 498,47 млн грн чистого збитку проти 1 млрд 857,391 млн грн чистого прибутку за 2019-й згідно зі звітом, оприлюдненим у системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Передає Інтерфакс-Україна.
Чистий дохід компанії в минулому році зріс в 2,2 рази (на 31 млрд 921,281 млн грн) – до 58 млрд 249,46 млн грн. Валовий збиток склав 24 млрд 949,916 млн грн проти 6 млрд 52,253 млн грн валового прибутку в 2019-му.
Раніше в Укренерго неодноразово відзначали, що основна діяльність оператора з передачі і диспетчеризації в 2020 році є прибутковою, тоді як збитки пов’язані з покладеними на компанію спеціальними зобов’язаннями по населенню і покриттю «зеленого» тарифу перед ДП «Гарантований покупець», витрати по яких повністю не покриваються встановлюваним тарифом.
http://oilreview.kiev.ua/2021/04/29/ukrenergo-v-2020-roci-otrimalo-chistij-zbitok-275-mlrd-grn/
Поділитися