Українська альтернативна енергетика: 27 грудня 2021 - 9 січня 2022

815444080161f5c8077b67537b44e6f9

У 2021 році частка виробництва електроенергії з відновлюваних джерел в Україні зросла до 13,4%

За результатами 2021 році частка виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії в Об’єднаній енергосистемі України року зросла до 13,4%.
Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко.
«За результатами 2021 року частка ВДЕ дуже суттєво зросла, - сказав він. - Очікується, що вона досягла десь 13,4%, що є досить значним збільшенням».
На основі даних Міненерго з виробництва електроенергії за 11 місяців 2021 рік та оперативних даних НЕК «Укренерго» за грудень 2021 року, частка виробництва електроенергії з ВДЕ в ОЕС України та Острові Бурштинської теплоелектростанції у минулому році склала 7,98% або 12,5 млрд кВт-год при загальному обсязі виробництва 156,6 млрд кВт-год.
https://ecotown.com.ua/news/U-2021-rotsi-chastka-virobnitstva-elektroenergii-z-vidnovlyuvanikh-dzherel-v-Ukraini-zrosla-do-13-4/


Біля Одеси побудують сміттєпереробний завод з виробництвом теплової та електричної енергії

Вже цього року під Одесою розпочнеться будівництво заводу з енергоефективної утилізації відходів з виробництвом теплової та електричної енергії.
Проект реалізують на полігоні твердих побутових відходів "Дальницькі кар'єри", передає ecopolitic.com.ua.
Завод спалюватиме відходи і генеруватиме теплову і електричну енергію - 16 МВт*год і 7 МВт*год відповідно.
Крім того, 2022-го на полігоні планують запустити сортувальну станцію, яка дозволить збільшити ефективність генерації "зеленої" електрики зі звалищного газу. Обидва проекти здійснюватиме група компаній Clear Energy Group, яка серед іншого керує полігоном та займається вивозом сміття в Одесі. У нові проекти Clear Energy збирається вкласти понад 50 млн євро.
На полігоні ТПВ "Дальницькі кар'єри" група компаній уже реалізувала один масштабний інвестпроект. З кінця 2020 року вона ввела в експлуатацію потужну біогазову станцію.
Станція дегазації щогодини знищує 3200 м3 звалищного газу, вплив якого на парниковий ефект у 24 рази вищий, ніж у CO2. Крім того, цей газ схильний до самозаймання, що загрожує пожежами. Знищуючи небезпечний звалищний газ, станція генерує "зелену" електрику. Працює біогазова станція на базі трьох генераційних установок австрійського виробника Jenbacher загальною потужністю 4 МВт.
Із введенням в експлуатацію генеруючих потужностей сміттєпереробного заводу сумарна електрогенерація полігону зросте майже втричі.
https://ecotown.com.ua/news/Bilya-Odesi-pobuduyut-smitt-pererobniy-zavod-z-virobnitstvom-teplovoi-ta-elektrichnoi-energii/


В Україні пільги на ввезення електрокарів продовжили до 2026 року

В Україні продовжили до 1 січня 2026 року звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення та/або постачання транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним або декількома).
Відповідний закон набув чинності 1 січня 2022 року, передає ukranews.com.
Також до 1 січня 2026 року звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та з постачання на митній території України нових транспортних засобів(у тому числі вироблених в Україні), оснащених двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, які працюють виключно на стислому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі.
Крім того, до 31 грудня 2035 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств, які проводять виключно діяльність з виробництва електродвигунів, а також виробників літій-іонних (літій-полімерних) акумуляторів і зарядних пристроїв, призначених для транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами, а також виробників транспортних засобів, що працюють на метані або біогазі.
У листопаді 2018 року Верховна Рада продовжила звільнення від оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком операції з ввезення на митну територію України електромобілів до 2022 року.
У 2020 році продажі електромобілів скоротилися на 1% до 7 455 одиниць у порівнянні з 2019 роком.
https://ecotown.com.ua/news/V-Ukraini-pilgi-na-vvezennya-elektrokariv-prodovzhili-do-2026-roku/


За 2021 рік Україна заборгувала «зеленій» генерації 11,3 млрд гривень

За 2021 рік заборгованість Національної енергетичної компанії "Укренерго" перед держпідприємством "Гарантований покупець" за вироблену «зелену» електроенергію становить орієнтовно 11,3 млрд гривень.
Відповідні дані "ГарПок" оприлюднив на сайті у вівторок, передає interfax.com.ua.
Згідно з оновленими даними, станом на 31 грудня 2021 року, рівень розрахунків за "зелену" електроенергію становить за січень-квітень по 93%, травень – 79%, червень – 80%, липень – 78%, серпень – 86%, вересень – 80%, жовтень – 59%, листопад – 94%, грудень (28 днів) – 70,5%.
За підрахунками підприємства, загалом з 1 січня 2021 року за "зелену" електроенергію сплачено 70 млрд гривен, з яких 46 млрд гривен безпосередньо за електроенергію 2021 року, решта – за електроенергію 2020 року. Загалом у ВДЕ-генерації минулого року куплено 11,4 млн МВт-год, більше половини з якої - 57% - ресурс, вироблений з енергії Сонця. Ще 33% – ресурс вітроелектростанцій, 8% - біоенергетичних станцій і 2% – гідроенергетики.
Показники за розрахунками за 2020 рік "ГарПок" прибрав з моніторингу. Раніше підприємство оцінювало рівень розрахунків у 95,1%, враховуючи незакритий борг перед компанією "ДТЕК ВДЕ" у розмірі 3,04 млрд гривень.
Нинішній глава ДП"Гарантований покупець" Андрій Пилипенко наприкінці 2021 року зазначав, що рівень нарахувань за 2020 рік зараз детально перевіряється по всіх компаніях, і остаточні розрахунки будуть проведені за результатами перевірок.
https://ecotown.com.ua/news/Za-2021-rik-Ukraina-zaborguvala-zeleniy-generatsii-11-3-mlrd-griven/


Закарпатські інженери показали першу зарядку для електромобілів зроблену в області

На створення зарядки для електромобілів у закарпатських винахідників пішов рік – від ідеї і до її реалізації. Інженер Василь Гонар повідомив Mukachevo.net про те, що вартість зарядки – 2900$.
На створення зарядної станції ePoint інженерів наштовхнув стрімкий розвиток ринку електроавтомобілів. Станцію можна встановити у власному дворі, гаражі, або на паркувальному майданчику для колективного користування.
ePoint видає до 53 кіловат за годину змінного струму. У разі гарантійного випадку компанія замінює повністю весь блок електромеханіки повністю.
https://ecotown.com.ua/news/Zakarpatski-inzheneri-pokazali-pershu-zaryadku-dlya-elektromobiliv-zroblenu-v-oblasti-/

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами