Українська альтернативна енергетика: 19-25.04.2021

1 (4)

На Херсонщині оголосили тендер на будівництво сміттєсортувального комплексу вартістю 25 млн. грн.

Депaртaмент рoзвитку теритoрій Херсoнськoї oблдержaдміністрaції oгoлoсив тендер нa будівництвo кoмплексу пo сoртувaнню пoбутoвих відхoдів у Берислaві. Аукціoн відбудеться 5 трaвня. Oчікувaнa вaртість рoбіт — мaйже 25 млн грн. Пoбудувaти кoмплекс мaють зa межaми нaселенoгo пункту дo кінця 2022 рoку, інформує Херсон Newscity.
Прoєкт будівництвa сміттєсoртувaльнoгo кoмплексу в Берислaві oтримaв нaйвищу рейтингoву oцінку з-пoміж інших інвестиційних прoєктів, які реaлізoвувaтимуть нa Херсoнщині зa рaхунoк кoштів держaвнoгo фoнду регіoнaльнoгo рoзвитку у 2021 рoці.
— Бaгaтo людей плутaють сміттєсoртувaльний кoмплекс зі сміттєперерoбним і нaвіть сміттєспaлювaльним зaвoдaми. Aле це взaгaлі різні речі. У нaс плaнується пoбудувaти сучaсний і цілкoм безпечний кoмплекс із сoртувaння сміття. Він тільки пoкрaщить екoлoгію в нaшій грoмaді, — прoкoментувaв перший зaступник міськoгo гoлoви Берислaвa Сергій Шмaтoв.
Зa слoвaми міського голови Берислава, схoжі кoмплекси успішнo прaцюють у Кременчузі, Дніпрі тa нa Вінничині. A oсь нa Херсoнщині йoгo пoбудують вперше.
https://ecotown.com.ua/news/Na-KHersonshchini-ogolosili-tender-na-budivnitstvo-smitt-sortuvalnogo-kompleksu-vartistyu-25-mln-grn/
 

IFC допоможе створити в Україні систему "зеленого" фінансування

Міжнародна Фінансова Корпорація допоможе створити систему "зеленого" фінансування в Україні.
Договір про співпрацю підписали глава Національного банку України (НБУ) Кирило Шевченко і керівник регіонального офісу Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар, передає reform.energy. 
"Ми очікуємо, що це підписання договору призведе до позитивних результатів для всіх учасників сектора, включаючи банки, які зможуть розширювати свій бізнес, виводити на ринок нові "зелені" продукти і застосовувати методи ESG, підприємства, які виграють від фінресурсів, відповідних їх потребам, і народ України, який виграє, коли ми досягнемо наших кліматичних цілей", – сказав Джейсон Пеллмар 16 квітня.
https://ecotown.com.ua/news/IFC-dopomozhe-stvoriti-v-Ukraini-sistemu-zelenogo-finansuvannya/
 

ЄС використовуватиме газотранспортну систему України для експорту «зеленого» водню

Українська газотранспортна система стане частиною транспортного коридору для експорту водню в ЄС.
Про це заявили представники галузевої ініціативи European Hydrogen Backbone (EHB), яка об'єднує 23 газові інфраструктурні компанії ЄС, передає tsoua.com. 
В рамках розвитку інфраструктури для сприяння декарбонізації група EHB пропонує перебудувати під водень ряд трубопроводів, що з'єднують ринки Євросоюзу з країнами-експортерами газу.
Оператори ГТС з Польщі та Угорщини відзначили наміри адаптувати вже існуючу газотранспортну інфраструктуру для інтеграції майбутніх українських виробників водню з країнами Центральної та Східної Європи.
Аналогічну готовність підтвердили оператори газотранспортних систем Словаччини та Чехії. «У своїй стратегії оператор ГТС враховує потенціал розвитку водню і ми активно вивчаємо цей інноваційний напрямок, – зазначив Павло Станчак, заступник генерального директора з розвитку і трансформації оператора ГТС України. - Зараз ми співпрацюємо з європейськими операторами для того, щоб врегулювати всі технологічні, регуляторні та економічні аспекти транспортування водню з метою енергетичного переходу до безвуглецевої енергетики».
Середньорічне виробництво «зеленого» водню в Україні може скласти понад 5 млрд м3.
Група учасників EHB представляє бачення інфраструктури водневих трубопроводів протяжністю 39,7 тис. км в 21 країні: 69% запропонованої водневої мережі складається з адаптованих існуючих газотранспортних мереж, а 31% – нова інфраструктура, необхідна для підключення нових виробників. За твердженням учасників EHB, до 2035 року природний газ і водень зможуть конкурувати за одну і ту ж трубопровідну інфраструктуру.
https://ecotown.com.ua/news/S-vikoristovuvatime-gazotransportnu-sistemu-Ukraini-dlya-eksportu-zelenogo-vodnyu/
 
 
ГарПок: Заборгованість Укренерго за «зеленим» тарифом у 2021 зросла ще на 3 млрд грн

За даними держпідприємства «Гарантований покупець», станом на 15 квітня 2021 року заборгованість НЕК «Укренерго» перед «ГарПоком», яка є джерелом розрахунків за «зеленим» тарифом, становила 15,3 млрд грн, з них за 2021 – 3 млрд грн, 2020 року – 12,3 млрд грн.
Про це повідомляє пресслужба компанії.
Борги Укренерго за 2020 року становлять понад 14 млрд грн.
Станом на 15 березня заборгованість «Укренерго» перед «ГарПоком», яка є джерелом розрахунків за «зеленим» тарифом, становила 17,2 млрд грн. У тому числі за 2021 рік – 2,86 млрд грн, 2020 року – 14,3 млрд грн.
«Термінал» писав, ДП «Гарантований покупець» в січні-березні 2021 року купило на ринку 734,059 тис. МВт-год електроенергії для забезпечення потреб населення, крім закупівель у НАЕК «Енергоатом», відповідно до покладених спеціальним зобов’язанням (ПСО).
http://oilreview.kiev.ua/2021/04/21/garpok-zaborgovanist-ukrenergo-za-zelenim-tarifom-u-2021-zrosla-shhe-na-3-mlrd-grn/
 

Енергоатом опрацьовує питання будівництва в Україні малих модульних реакторів

В Енергоатомі провели зустріч з представниками компанії NuScale Power, під час якої американська сторона презентувала технологію малого модульного реактора.
Повідомляє Енергоатом.
У відеоконференції взяли участь т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, віцепрезидент Компанії Герман Галущенко, співзасновник і головний технічний директор компанії NuScale Power Хосе Рейес, а також представники Держатомрегулювання та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).
Реакторний модуль, ліцензування й експлуатацію якого обговорювали сторони, може використовуватися не лише для постачання електроенергії, а й для виробництва водню та знесолення води і для спільної роботи з вітроустановками.
Раніше Термінал писав, що строк експлуатації більшості українських атомних енергоблоків може бути продовжений у два рази.
http://oilreview.kiev.ua/2021/04/21/energoatom-opracovuye-pitannya-budivnictva-v-ukra%d1%97ni-malix-modulnix-reaktoriv/

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами