Огляд новин енергетики: 24-30.08.2020

ПОДІЯ ТИЖНЯ: Україна і Німеччина вийшли на новий рівень енергетичного партнерства
В Берліні відбулась робоча зустріч в.о. Міністра енергетики України Ольги Буславець та Федерального міністра економіки і енергетики Петера Альтмайєра під час якої було підписано спільну міжурядову Заяву між Україною та Німеччиною щодо започаткування енергетичного партнерства.
Україна та Німеччина домовились посилити співпрацю із інтеграції енергетичних ринків України до ЕNTSO-E, підвищення рівня енергетичної безпеки, декарбонізації економіки, обміну інноваціями у енергетичних технологіях та реалізації спільних проектів у сферах розвитку «зеленої» енергетики, цифровізації енергетичної інфраструктури та створення сучасної енергетичної системи.
«Підписання спільної Заяви є початком нового рівня діалогу між Україною та Німеччиною у сфері енергетики. Впевнена, що це стане імпульсом для реалізації нових стратегічно важливих проєктів з реформування вугільної галузі та трансформації вугільних регіонів, розвитку відновлюваної енергетики, зокрема, водневої, та її інтеграції в мережу, підвищення використання технологій енергоефективності у всіх секторах економіки», – наголосила Ольга Буславець.

ЦИФРА ТИЖНЯ: 52,9 євро за МВт-год та для енергоострову та 46,9 євро для всієї ОЕС - середня ціна електроенергії на спотовому ринку України
За перший квартал 2020 року середня ціна електроенергії на спотовому ринку України (територія Бурштинського енергоостріву ) була найвищою у Європі.
Про це йдеться у квартальному звіті Єврокомісії щодо ринків електроенергії.
Середня ціна для енергоострову у першому кварталі року становила 52,9 євро за МВт-год. Для всієї іншої частини України (Об’єднана енергетична система) ціна становила 46,9 євро — це третій показник у Європі.
На другому місці опинилась Греція із ціною 50,4 за МВт-год.
Cередня по ЄС становила 33,5 євро за МВт-год.
Найдешевші ціни на електроенергію з базовим навантаженням спостерігалися в Північному регіоні, де свою роль відіграли великі запаси енергії гідростанцій, зростаюча вітрогенерація і тепла зимова погода. Найнижча ціна була у Норвегії (15 євро/мегаватт-год) та Швеції (17 євро).

ІНІЦІАТИВА ТИЖНЯ: В Україні може побільшати зарядних станцій для електрокарів
Міністерство інфраструктури України (Мінінфраструктури) виступило з новою ініціативою, покликаною прискорити розвиток зарядної інфраструктури. Суть полягає в тому, щоб змінити державні будівельні норми, закріпивши необхідність розміщення електрозаправок не тільки на автомагістралях державного значення, як зараз, а взагалі на всіх автомобільних дорогах загального користування.
#35_ЕнергоДжерела_24-30.08.2020-1_page-0001

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами