Огляд новин енергетики: 08-14.02.2021

КОМПАНІЯ ТИЖНЯ: Група компаній "Укртепло" ввела в експлуатацію Поліську теплоелектростанцію на біомасі
Нова ТЕС на біомасі запущена в м.Овруч. Поліська ТЕС має потужність 5,9 МВт, вартість об’єкту склала понад 10 млн євро. Про це повідомляє Біоенергетична Асоціація України. Новозбудована станція здатна забезпечити безперебійну подачу електроенергії в період пікових навантажень і зможе відпускати в енергомережу понад 40 млн кВт-год електроенергії щорічно, що суттєво покращить енергобаланс області та району.
На самій Поліській ТЕС створено 50 робочих місць і ще 200-300 робочих місць – у сфері заготівлі та доставки трісок деревини.
Крім того, ТЕС сплачуватиме мільйони гривень податків і зборів і стане додатковим стимулом для будівництва нових підприємств в районі.
Станція є кліматично нейтральною і працює на біомасі – залишках деревини від деревообробної промисловості, санітарного очищення лісів та енергетичній вербі, яка вирощується поруч з ТЕС.
Поліська ТЕС разом із плантаціями енергетичної верби утворює зелений енергетичний кластер – повний цикл від вирощування палива до виробництва електроенергії.
До того ж, група компаній «Укртепло» планує розширювати площу енергетичної верби поруч з ТЕС (наразі вона складає 12 га), щоб збільшити об’єм власної сировини.
«Потрібно припиняти імпорт енергоносіїв і швидко будувати нову енергетичну інфраструктуру – децентралізовану, з максимальним використанням відновлюваних джерел. У нас є величезний ресурс – біогаз, біомаса, інші види енергії, потрібен лише поштовх і ефективна державна політика, щоб вже завтра у нас була зовсім інша енергетика», – зазначив під час офіційної презентації Іван Надеїн, засновник групи компаній «Укртепло», в яку входить Поліська ТЕС.

МІСТО ТИЖНЯ: Місто Люботин в Харківській області приєдналось до програми «Zero Waste Cities»
Це стало можливим завдяки проєкту “Перехід до “нуля відходів”: одна спільнота за іншою”. Відповідне рішенням було прийняте виконавчим комітетом Люботинської міською ради. Першим містом, яке оголосило про свої наміри переходу до нуля відходів є Львів.
Zero Waste Europe раді оголосити про початок нового проекту в Україні та в 10 інших країнах Європи, націленого на впровадження концепції Zero Waste (далі – ZW) на рівні місцевих громад. Львів і Люботин стали першими українськими містами, де буде реалізована європейська практика вторинної переробки твердих матеріалів і компостування органічних відходів та впроваджена програма по запобіганню появи нового сміття. В тому числі за рахунок повторного використання і ремонту.

РІШЕННЯ ТИЖНЯ: ДТЕК передав управління шахтами Добропіллявугілля новоствореному державному підприємству «Добропіллявугілля-видобуток»
Відповідні акти підписали новостворене державне підприємство «Добропіллявугілля-видобуток», Фонд державного майна України та ДТЕК Добропіллявугілля. ДТЕК закрив всі зобов’язання перед державою, в тому числі погасив заборгованість за оренду, яка сформувалась у 2020 році через енергетичну кризу та вимушену зупинку підприємства.
Домовленість припинити договір оренди шахт Добропіллявугілля була досягнута в результаті рішення Кабінету Міністрів України про створення вертикально-інтегрованої компанії за участю ПАТ «Центренерго» і державних вугледобувних підприємств. Головна мета - стабілізація ситуації з реалізацією вугілля та забезпечення шахтарів Добропілля стабільною роботою, а державну генерацію – ресурсною базою.

#7_ЕнергоДжерела_08-14.02.2021.-1_page-0001

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами