
ЗАЯВА ТИЖНЯ:
В Україні системи накопичення енергії за надання резервів потужності можуть отримувати 9 млрд грн на рік
Про це заявив голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький.
«Ми повинні розглянути можливість окупності інвестицій у системи накопичення енергії через ринок допоміжних послуг, річний обсяг якого складає 9 млрд грн і на якому розрахунки проходять без будь-яких затримок, - пояснив він. – Вважаю, що суми 9 млрд грн на рік або навіть її частини може бути достатньо, щоб системи накопичення енергії, які будуть надавати резерв потужності, отримували плату за цей резерв і могли компенсувати інвестиції».
Для систем накопичення енергії не варто запроваджувати окрему статтю витрат (плату) у тарифі на передачу «Укренерго», адже фінансовий стан системного оператора залишається не збалансованим, зауважив Володимир Кудрицький.
«Не вирішивши проблему з боргами, це робити недоцільно і не на часі», - зазначив він.
ПОЗОВ ТИЖНЯ:
Литовська компанія подала позов до України через ретроспективне зниження «зелених тарифів»
Литовська компанія Modus Energy International B.V. звернулась до міжнародного арбітражу з позовом на державу Україна через ретроспективне зниження «зелених тарифів».
Литовська компанія, яка є єдиним акціонером трьох компаній-операторів сонячних електростанцій: «Солар Залуква», «Болохівський Солар Парк 1» та «Болохівський Солар Парк 2», не погоджується зі зниженням «зеленого» тарифу (на 15%) та встановленням вимоги щодо повної оплати балансової вартості.
«Крім того, на думку Позивача, ДП «Гарантований покупець» примусило його дочірні компанії підписати Додаткову угоду до Договору купівлі-продажу шляхом здійснення погроз Позивачу (у випадку відмови підписання) розглядатиме це як ініціювання процедури розірвання Договору купівлі-продажу», - йдеться у документі від Міністерства юстиції.
Сума позовних вимог оцінюється у щонайменше €11,5 млн.
Компанія-позивач просить трибунал визнати Україну такою, що порушила вимоги статей 10 (1), 22(1) Договору (1994) та стягнути з держави фінансові збитки, компенсацію, пов’язану з порушенням умов договору та всі судові витрати.
ПРОЄКТ ТИЖНЯ:
ЄБРР запускає проект з розвитку інфраструктури для електромобілів в Україні
На дорогах України побудують розвинуту мережу зарядних стацій для електротранспорту.
Проект е-мобільності реалізує Державне агентство автомобільних доріг України ("Укравтодор") спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міністерством інфраструктури України, передає interfax.com.ua.
Консультантом ЄБРР у цьому проекті виступає міжнародна компанія Atkins (Лондон). У команду проекту залучені шість експертів, які зокрема спеціалізуються на електронній мобільності, фінансовому та транспортному моделюванні.
План дій "Укравтодору" з розвитку інфраструктури для електромобілів буде враховувати запит бізнесу та користувачів електротранспорту, стратегічні завдання уряду та Мінінфраструктури щодо розвитку електронної мобільності та виконання цілей Зеленого курс.
Поділитися