НКРЕКП затвердила Порядок дії «зеленого» тарифу

НКРЕКП затвердила Порядок встановлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу на електричну енергію для суб’єктів господарської діяльності, споживачів електричної енергії, у тому числі енергетичних кооперативів, та приватних домогосподарств, генеруючі установки яких виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії. 

Коментуючи затверджений регулятором Порядок, Юлія Усенко, голова Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку, зазначає, що виробники "зеленої" електроенергії,  які не підпадатимуть під дію аукціонів з 2020 року, згідно з новим Порядком можуть до кінця поточного року отримати "зелений" тариф за умови укладення попереднього договору купівлі-продажу електроенергії з ДП "Гарантований покупець", копію якого вимагає Порядок для встановлення НКРЕКП "зеленого" тарифу.

Пані Юлія виділяє певні зміни, які можуть полегшити життя виробникам електроенергії з ВДЕ. Так, у затвердженому Порядку:
1) Не вимагаються розрахунки собівартості електроенергії. Що є цілком обґрунтованим. Адже розмір "зеленого" тарифу визначається за встановленою формулою, яка не містить показників, що формують собівартість виробництва електроенергії. Тобто діє фіксований мінімальний розмір "зеленого" тарифу, встановлений діючим законодавством.
2) Порядком не вимагається обґрунтування статей та елементів витрат собівартості виробництва електричної енергії на об’єкті електроенергетики з альтернативних джерел енергії. Це означає, що більше не потрібні сотні сторінок копій контрактів, додаткових розрахунків витрат, які підтверджували розрахунок собівартості електроенергії.
3) Не вимагається копія протоколу відкритого обговорення (громадських слухань) питання щодо необхідності встановлення НКРЕКП "зеленого" тарифу на електричну енергію. Це дозволить не витрачати зайвого часу та ресурсів на проведення відповідних заходів.

Без змін залишаються вимоги щодо подання таких документів як пояснювальна записка із загальним описом об'єкту, копії дозвільних документів на будівництво та експлуатацію, пояснювальної записки проєкту будівництва об'єкту, технічних умов приєднання, кошторисна частина будівництва об'єкту, але без уточнення, в якому саме вигляді вона має подаватися. 

Юлія Усенко також звертає увагу на те, що згідно із затвердженим Порядком,  у разі подальшого збільшення потужності об'єкту чи окремої черги після реконструкції, технічного переоснащення або капремонту, виробник зобов'язаний подати до НКРЕКП заяву щодо встановлення чи перегляду "зеленого" тарифу протягом 10 робочих днів після дати реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації чи відповідного сертифіката ДАБІ.


Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами