Енергоджерела 05 - 11 липня 2021

photo_2021-07-12_14-17-28

ОБ’ЄКТ ТИЖНЯ:  Scatec Ukraine запустили сонячну станцію потужністю 55 МВт в Черкаській області
У селі Вітове, що поблизу Чигирина (Черкаська область) запустили сонячну електростанцію потужністю 55 МВт.
СЕС ввела в експлуатацію норвезька компанія Scatec 6 липня у присутності Посла Норвегії в Україні Еріка Сведала.
«Scatec підключила до мережі та почала комерційну діяльність сонячної станції потужністю 55 МВт, - зазначили у норвезькій компанії. - Будівництво СЕС обійшлося у 2 млрд гривень».
Раніше на місці сонячної станції у Вітове мала бути побудована атомна електростанція.
СЕС поблизу Чигирина - другий сонячний проект Scatec на Черкащині: минулого місяця у Кам’янці запрацювала СЕС потужністю 32 МВт.
«Світ потребує зеленої енергетики, згідно з прогнозами експертів, після 2030 року світ стикнеться з 60% дефіцитом в енергетичному секторі, – зазначила генеральний директор Scatec Ukraine Аліна Свідерська. – Україна ж має неабиякий потенціал у гідро-, сонячній і вітровій енергетиці, тож розвиватимемо цю галузь і надалі - цей проект реалізували завдяки підтримці багатьох партнерів».
Scatec планує працювати в Україні щонайменше 25-30 років, тому інвестує не лише у бізнес, а й у соціальні проекти для громад, наголосила вона.
ПЛАНИ ТИЖНЯ: В Чорнобильській зоні можна вирощувати кукурудзу для подальшої переробки в біогаз – Олексій Любченко
В Чорнобильській зоні, де велика кількість земель не використовується через радіаційне забруднення, можна вирощувати кукурудзу для подальшої переробки в біогаз, пише НВ.
Про це сказав сьогодні на четвертій міжнародній конференції з питань реформ в Україні в Вільнюсі перший віцепрем'єр — міністр економіки Олексій Любченко. Він вважає, що «Україна має величезний енергетичний потенціал»:
«Україна має Чорнобильську зону, де не використовується величезна кількість земель. Там можна вирощувати культуру, наприклад кукурудзу, потім її переробляти в біогаз, з біогазу робити електрику. Це така складна потрійна переробка, яка додає доданої вартості набагато більше, ніж якщо просто поставити сонячну панель, яка є вкрай нееефективною для виконання функцій енергетичної безпеки держави».
ЦИФРА ТИЖНЯ: 41 сонячну електростанцію планують запустити у Хмельницькій області протягом 2021-2022 років
Протягом 2021-2022 років у Хмельницькій області планується ввести в експлуатацію 41 сонячну електростанцію загальною потужністю близько 325 МВт, повідомляє ngp-ua.info.
Про це зазначено у програмі підвищення енергоефективності Хмельницької області на 2017-2021 роки, що розміщена на сайті облради.
В цілому, за 2020 року в області запустили 30 сонячних електростанцій та одну мікрогідроелектростанцію загальною потужністю близько 120 МВт. На кінець 2020 року в області діяло 33 малих ГЕС та 66 СЕС загальною потужністю близько 334 МВт.

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами