Альтернативна енергетика в світі: 09-15 серпня 2021

sun_panel

 У Хорватії Google допоможе зацікавити жінок виробництвом сонячної енергії

У країнах Центральної та Східної Європи отримують допомогу від Google, яка заохочує використовувати сонячну енергію у домогосподарствах.
Кооператив "Зелена енергія" (ZEZ) - єдина жіноча організація, яка отримала грант на проект поновлюваних джерел енергії на конкурсі Google.org Impact Challenge для Центральної та Східної Європи, повідомляє Balkan green energy news.
Проект Google.org Impact Challenge для Центральної та Східної Європи - це один із серії конкурсів, організованих компанією Google з метою реалізації ідей, які вирішують конкретні проблеми або підтримують певну спільноту у місті, на континенті чи планеті. Конкурс з фінансуванням у розмірі 2 мільйонів доларів США для країн Центральної та Східної Європи  має допомогти ініціативам, які ставлять цифрову інклюзію в центр відновлення економіки.
Кооператив "Зелена енергія" отримав фінансування для проекту SOL4ALL - Community-Led Solarization, який ставить громадян у центр енергетичного переходу. Проект заохотить місцевих громадян, особливо жінок, до активної участі у проектах з відновлюваних джерел енергії, навчивши їх інвестувати, ефективно використовувати та виробляти сонячну енергію у своїх будинках за допомогою цифрових технологій.
Мета ZEZ - заохотити встановлення 10 МВт сонячної потужності на Західних Балканах. Таким чином вони прагнуть посилити стійкість міст, заохоти справедливе відновлення економіки та впливати на розвиток зелених робочих місць. Організація ZEZ базується у Загребі, Хорватія.
ZEZ є однією з 13 організацій, які отримали від Google загалом 2 млн євро. Серед переможців також є організації з Болгарії, Румунії та Словенії. Кожен з них отримає 50 000-250 000 євро, а також наставник та технічну підтримку, щоб реалізувати свої ідеї.
Організація вважає, що громадяни можуть внести значний внесок у кліматичні дії та стати головними рушіями переходу на чисту енергію. Зміцнення їх знань та розуміння відновлюваних джерел енергії має зіграти велику роль у цій діяльності, а цифрова освіта розглядається як засіб досягнення цього бачення.
https://ua-energy.org/uk/posts/u-khorvatii-google-dopomozhe-zatsikavyty-zhinok-vyrobnytstvom-soniachnoi-enerhii
 
У першому кварталі 2022 року може виникнути надлишок нафти на ринку — МЕА

Ризики дефіциту пропозиції на ринку нафти в четвертому кварталі 2021 року знизилися, на початку 2022 року на ринку може виникнути надлишок, якщо ОПЕК+ буде дотримуватися узгодженого минулого місяця темпу підвищення свого видобутку, йдеться в серпневій доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
«Значна нестача пропозиції, яка очікувалася в четвертому кварталі 2021 року, знизилася після нової угоди ОПЕК+ про поступове ослаблення протягом 2022 року зобов’язань щодо скорочення видобутку нафти. Угода, що досягнута минулого місяця, може навіть привести ринок до надлишку на початку наступного року», — пише МЕА.
http://oilreview.kiev.ua/2021/08/12/u-pershomu-kvartali-2022-roku-mozhe-viniknuti-nadlishok-nafti-na-rinku-mea/
 
 
Уряд Франції оштрафували на 10 млн євро через забруднення повітря в мегаполісах

У Франції Державна рада, верховний орган адміністративного правосуддя, винесла рішення за позовом екологів проти держави, оштрафувавши уряд на 10 мільйонів євро за недостатньо ефективну боротьбу з забрудненням атмосфери у великих містах, повідомляє Європейська правда.
Держрада зажадала від влади вжити додаткових заходів щодо поліпшення якості повітря у французьких мегаполісах під загрозою нового штрафу. Екологічні організації, що стали позивачами на процесі, назвали вердикт «історичним».
Позивачами в цьому багаторічному процесі є екологічні організації Amis de la Terre і Greenpeace, вони звинувачують уряд в нездатності добитися зниження шкідливих викидів до порогових значень в мегаполісах.
Перше рішення за позовом екологів Держрада винесла в липні 2017 року, зобов'язавши уряд вжити в 13 найбільших містах всі необхідні заходи для зниження концентрації в повітрі діоксиду азоту і твердих частинок ТЧ10. Три роки по тому суд констатував, що в восьми мегаполісах порогові значення атмосферного забруднення як і раніше перевищені.
Уряду було дано пів року на додаткові заходи. Нову оцінку дій влади Держрада почала в січні цього року, дійшовши до висновку, що в п'яти містах – Парижі, Ліоні, Марселі, Тулузі і Греноблі – порогові значення двоокису азоту все ще або перевищені, або їх зниження до допустимого рівня не стало стійким.
Агентство France-Presse відзначає деякі нововведення в рішенні Держради про штраф для уряду. Згідно із загальними правилами, 10 млн євро повинні були б перерахувати з бюджету назад в бюджет. Цього разу Держрада прописала адресний розподіл коштів, які повинні бути перераховані не в загальну казну держави, а профільним агентствам і інститутам, які відповідають за моніторинг та розробку заходів боротьби із забрудненням повітря.
Крім того, 100 000 євро будуть виплачені екологічній організації Amis de la Terre, позивачу.
Небезпечний рівень забруднення призводить щорічно до передчасної смерті у Франції 40 000 людей, відзначає агентство AFP з посиланням на оцінки експертів.
https://ecotown.com.ua/news/Uryad-Frantsii-oshtrafuvali-na-10-mln-vro-cherez-zabrudnennya-povitrya-v-megapolisakh/
 
 
Німеччині потрібно встановити 446 ГВт сонячних станцій для досягнення кліматичних цілей

Німеччині потрібно встановити до 446 гігават фотоелектричних станцій для досягнення 100-відсоткового відновлюваного та кліматичного нейтралітету.
Про це йдеться у новому дослідженні Інституту сонячних енергетичних систем імені Фраунгофера ISE , передає pv-magazine.de. 
Площ для цього величезного збільшення встановленої фотоелектричної потужності більш ніж достатньо, - зазначають експерти. – Якщо використати всі доступні площі: дахи будівель, фасади, штучні водойми, парковки, дороги, шумові бар 'єри, над сільськогосподарськими плантаціями, то можна встановити 3160 ГВт сонячних електростанцій».
За словами Крістофа Коста, керівника групи енергетичних систем і енергетики Інституту сонячних енергетичних систем Фраунгофера ISE, щоб покрити 100% потреб в електроенергії з відновлюваних джерел, необхідно встановити у 6-8 разів більше фотоелектричної потужності у порівнянні з сьогоднішнім днем. «Це еквівалентно встановленій фотоелектричній потужності від 303 до 446 ГВт, - зазначив він, представляючи створене на замовлення Greenpeace дослідження «Сонячний наступ – як нам розв'язати з сонячною енергією економічний бум і захист клімату». - Потужність сонячних теплових установок повинна бути збільшена, як мінімум, втричі: з нинішніх 15 ГВт до 45-49 ГВт у майбутньому».
За даними Fraunhofer ISE, вертикально інтегрований фотоелектричний продукт в Європі створить близько 750 робочих місць на гігават виробничої потужності модуля. У той же час це може зменшити існуючу залежність від імпорту фотоелектричних компонентів, а також їх слід CO2. Для встановлення нових фотоелектричних електростанцій буде додано ще 3500 робочих місць на гігават.
У той же час Fraunhofer ISE вказує на масове зниження вартості нових фотоелектричних установок, які сьогодні коштують від 3,0 до 5,5 центів за кіловат-годину для великих електростанцій і від 6 до 11 центів за кіловат-годину для покрівельних установок потужністю до 30 кВт.
"Як сонячна, так і вітрова енергія повинні бути масово розширені, - каже Йонас Отт, експерт з відновлюваних ресурсів Greenpeace. - Якщо федеральний уряд припинить гальмувати розвиток поновлюваних джерел, Німеччина досягне значних результатів у захисті клімату".
Цілі, поставлені Fraunhofer ISE, здійсненні. Щорічне фотоелектричне будівництво повинно бути потроєно не менше ніж до 15 ГВт, вважає Йонас Отт. "Федеральний уряд повинен негайно зобов 'язати встановлювати сонячні станції на нових будівлях і відремонтованих дахах, збільшити обсяги тендерів", - пропонує він.
https://ecotown.com.ua/news/Nimechchini-potribno-vstanoviti-446-GVt-sonyachnikh-stantsiy-dlya-dosyagnennya-klimatichnikh-tsiley/
 
 
ООН оприлюднила звіт щодо глобальних кліматичних змін

9 серпня Організація Об’єднаних Націй оприлюднила висновки доповіді Міжурядової групи експертів з питань змін клімату (IPCC). Відповідно до них, згубний вплив людства на клімат є доведеним фактом, а спричинені ним зміни у природних комплексах неможливо буде подолати протягом століть, передає Суспільне.
Доповідь складається зі 42 сторінок і є першим у серії звітів, які будуть оприлюднені у найближчі місяці, а також першим великим науковим оглядом кліматичних змін із 2013 року. У ньому прямо стверджується, що людська діяльність призвела до нагрівання атмосфери, океанів та суходолу.
Висновки IPCC також будуть використані під час більшого саміту COP26, що відбудеться у листопаді у Великій Британії. Під час нього у місті Глазго лідери 196 країн світу спробують узгодити свої дії у боротьбі з кліматичними змінами.
 
Звіт містить низку ключових тез, які стосуються порівняння динаміки кліматичних змін із даними за минулі роки, а також прогноз таких змін на майбутнє. Зокрема, у ньому заявляється наступне:
·         глобальна приземна температура за десятиліття 2011-2020 років була на 1,09 °C вища, ніж у період із 1850-1900 років;
·         останні п'ять років були найспекотнішими за всю історію спостережень із 1850 року;
·         останні темпи підвищення рівня моря майже потроїлися в порівнянні із 1901-1971 роками;
·         людський вплив "з високою ймовірністю" (90%) є основною рушійною силою глобального танення льодовиків з 1990-х роках і танення арктичного морського льоду;
·         екстремально високі температури та теплові хвилі стали частішими й інтенсивнішими з 1950-х років, в той час, як кількість холодних погодних явищ знизилась;
·         до 2040 року температура на 1,5 °C перевищить рівень 1850-1900 років;
·         арктична крига повністю розтане принаймні один раз до 2050 року;
·         у багатьох регіонах очікується збільшення кількості пожеж.
Автори дослідження стверджують, що вплив глобального потепління на деякі природні комплекси є незворотнім у масштабах століть та тисячоліть. За їхніми даними, океани нагріватимуться й надалі, а гірські та полярні льодовики продовжать танути. Дослідники також наголошують, що із 1970 року глобальні температури поверхні планети зростали швидше, ніж в будь-який інший 50-річний період за останні 2000 років.
У звіті зазначається, що поточний рівень викидів парникових газів може призвести до порушення ключової температурної межі вже протягом наступних десяти років. Автори припускають, що спричинені цим кліматичні зміни призведуть до підвищення рівня моря до 2 метрів до кінця століття, а до 2150 року він може зрости на 5 метрів.
Чи можливо запобігти катастрофі
Дослідники нагадали, що у 2015 році майже всі країни світу підписали Паризьку кліматичну угоду, яка серед іншого ставить за мету стримати глобальне підвищення температури на рівні, меншому, ніж 1,5 °C. У звіті зазначається, що протягом століття досягти цієї мети буде можливо лише за умови суттєвого скорочення викидів вуглецю. Якщо цього не зробити, півтораградусне зростання температури відбудеться ще до 2040 року.
Співавторка доповіді Фрідеріке Отто з Оксфордського університету зазначила, що на світ чекають ще інтенсивніші та частіші хвилі тепла.
Попри похмурі прогнози вчені все ще сподіваються, що якщо людство зможе скоротити глобальні викиди удвічі до 2030 року і досягти нульового рівня викидів до середини цього століття, це дозволить зупинити й, можливо, повернути назад глобальне зростання температури.
«Раніше вважалося, що підвищення температури відбуватиметься навіть після досягнення нульового рівня викидів. Але тепер ми сподіваємось, що природа буде до нас прихильна, і якщо ми зможемо досягти нульового рівня, подальшого підвищення температури не відбудеться», – зауважив професор Пірс Форстер з Університету Лідса у Великій Британії.
Досягнення нульового рівня викидів передбачає максимально можливе скорочення викидів парникових газів із використанням чистих технологій, усунення решти викидів за допомогою уловлювання та зберігання вуглецю або його абсорбції шляхом масової посадки дерев.
«Сьогоднішня доповідь – це червоний код для людства. Якщо ми об'єднаємо сили зараз, ми зможемо запобігти кліматичній катастрофі. Але, як ясно показує сьогоднішній звіт, немає часу для зволікання і немає місця для виправдань. Я розраховую на керівників уряду і всіх зацікавлених сторін в забезпеченні успіху COP26», – наголосив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
https://ecotown.com.ua/news/OON-oprilyudnila-zvit-shchodo-globalnikh-klimatichnikh-zmin/

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами