Ініціатива тижня: Зареєстровано законопроєкт щодо розвитку ринку рідких біопалив в Україні
У Верховній раді зареєстровано законопроєкт №2471 від 19.11.2019 щодо розвитку ринку рідких біопалив в Україні. В розробці ініціативи взяли участь представники Міністерства енергетики та захисту довкілля, Держенергоефективності, депутати Олег Семінський, Остап Шипайло та інші.
В Держенргоефективності зазначають, що мета цієї законодавчої ініціативи - – створення дієвої законодавчої бази для розвитку конкурентного ринку виробництва і використання біоетанолу та біокомпонентів.
Законопроєктом передбачається:
- встановлення обов’язкової частки рідкого біопалива в загальному річному обсязі продажу бензину:
із 1 січня 2021 р. - не менше 3,4 енергетичних відсотків;
із 1 січня 2023 р. - не менше 4,8 енергетичних відсотків;
із 1 січня 2025 р. - не менше 6,9 енергетичних відсотків.
відповідальність за недотримання квот;
введення вимог щодо дотримання критеріїв сталості для біопалива із 1 січня 2022 року.
При цьому, технічні характеристики палива з біокомпонентами обов’язково повинні відповідати європейським стандартам.
Співпраця тижня: Укренерго та німецьке Агентство dena працюватимуть над покращенням інтеграції ВДЕ в ОЕС України
Реалізація цього проєкту передбачає аналіз технічних і нормативних проблем, пов’язаних з інтеграцією ВДЕ, та розроблення рекомендацій щодо шляхів їх вирішення.
Зокрема, мова йде про системи точного прогнозування генерації з ВДЕ, розвинений ринок допоміжних послуг та інтерконектори.
Наразі перевірку та випробування обладнання для участі у ринку допоміжних послуг розпочали чотири генеруючі компанії ¬– ПрАТ «Укргідроенерго», ПАТ «Центренерго», Харківська ТЕЦ-5 та «ДТЕК Східенерго». Очікується, що ринок допоміжних послуг зможе запрацювати до кінця 2019 року.
Очікування тижня: Енергоспівтовариство очікує від України ухвалення закону про НКРЕКП
Директор секретаріату Енергетичного співтовариства (ЕС) Януш Копач зазначив, що за підсумками зустрічі, Вашингтон, Брюссель, Відень та Лондон дійшли згоди щодо спільних пропозицій стосовно покращення законопроєкту про регулятора, навіть у тому разі, якщо НКРЕКП перебуватиме в підпорядкуванні уряду. Було сформовано кілька запобіжних заходів для забезпечення незалежності регулятора. Всі пропозиції були відправлені голові профільного комітету Верховної Ради України Андрію Герусу.
Поділитися