Eco-Optima: Лідер з розвитку ВДЕ у Західній Україні

Крім того, що Еко-Оптіма є найбільшою компанією Західної України, яка займається розробкою та впровадженням відновлюваних джерел енергії, компанія також побудувала першу в регіоні вітроелектростанцію. Крім того, вона також є першою приватною компанією, яка отримала позику від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в рамках Фонду кредитування сталої енергетики в Україні в розмірі 250 мільйонів євро на підтримку відновлюваної енергії в країні. Завдяки своїм проєктам у галузі вітрової, сонячної, гідроенергетики, а тепер і біомаси, Еко-Оптіма має унікальні можливості для підтримки зусиль нового уряду щодо розвитку альтернативних джерел у національному енергетичному балансі. Компанія також наголошує на корпоративній відповідальності та працює над розвитком місцевих громад, де розміщені її об'єкти, переважно у Львівській області, яка історично завжди була більш орієнтована на Європу, ніж інші регіони країни.Максим Козицький,
Директор Еко-Оптіма

Еко-Оптіма розпочала свою діяльність  як вітроенергетична компанія, і сьогодні ви є провідним виробником відновлюваної енергії в країні. Назвіть, будь ласка,  основні етапи, які позиціонували вас як лідера.

Деякі наші успіхи можна пояснити співпрацею з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). Ми розпочали з ними свої проєкти в 2010 році в рамках програми USELF, яка допомогла нам підготувати проєкти. Ми дуже цінуємо допомогу, яку отримали від них, та передачу ноу-хау. Ми почали з вітряного проєкту, пізніше розробили чотири фотоелектричні проєкти. Зараз ми також співпрацюємо з іншими партнерами, такими як датський фонд IFU або NEFCO, Nordic Environment Finance Corporation.

«Потужності вітряної енергетики з кожним роком збільшуються, розвиток технологій йде швидкими темпами, що робить виробництво обладнання дешевшим з року в рік».

Темпи зростання відновлюваних джерел енергії феноменальні. Які політичні, економічні чи інші фактори спричинили це?

Потужності вітряної енергетики з кожним роком збільшуються, розвиток технологій йде швидкими темпами, що робить виробництво обладнання дешевшим з року в рік. На політичному рівні новий уряд країни наполягає на збільшенні відсотка відновлюваних джерел енергії в національному енергетичному балансі. У нас дуже хороші зелені тарифи та дійсно хороше законодавство для реалізації цих проєктів. І зараз до нас надходить багато прямих іноземних інвестицій, тому ринок дійсно зростає.

Чи є якісь норми, які роблять Україну привабливішою за інші напрямки?

Не враховуючи регіональний ризик та дорогу з'єднувальну систему, ми все одно маємо гарні можливості для розвитку. І ціна оренди землі дуже дешева.

Що робить Львівський регіон таким важливим для України?

Це склалося історично. Західне розташування протягом багатьох століть робило його частиною багатьох націй, він був частиною Радянської імперії лише протягом 40 років, тому це найбільш європейський і найменш російський регіон в Україні. Ми відчуваємо себе європейцями, незважаючи на те, що формально не є частиною ЄС, і всі зміни в Україні часто відбуваються саме тут, тому регіон відіграє дуже важливу роль у культурі та суспільстві.

«Львів був частиною Радянської імперії лише протягом 40 років, тому це найбільш європейський і найменш російський регіон в Україні».

Американські інвестори вбачають потенціал в Україні, але їх може стримувати негативна інформація в ЗМІ. Навіщо їм інвестувати у Львів?

Наше послання таке: не бійтеся, заходьте і дивіться. Ми є частиною Європи, і в кінцевому рахунку ділові відносини складаються між людьми.

Мета уряду - до 2020 року довести частку відновлюваної енергетики до 11% в енергетичному балансі. Яку роль відіграє Еко-Оптіма у досягненні цієї мети?

Здебільшого, не лише через створення нових проєктів, а й шляхом переговорів щодо прийняття нових законів. Ми дуже активні на ринку, працюємо з місцевими жителями, щоб пояснити, чому важливо розвивати відновлювані джерела енергії.

Який відсоток інвестицій надходить з України та скільки надходить з-за кордону?

Зараз співвідношення близько 50 на 50. Іноземні інвестори здебільшого з Європи.

Першоджерело
Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами