Українська альтернативна енергетика: 26.10-01.11.2020

1_QIT-JxRGmLEGxlSrDckdZQ

«Сонячне місто»: в Одесі почали встановлювати сонячні панелі на висотках

На початку 2020 року за сприяння одеської мерії розпочалася робота над проектом «Сонячне місто», який передбачає установку на дахах багатоквартирних будинків сонячних батарей. Реалізація проекту здійснюється за рахунок залучених коштів підприємств, які мають відповідну ліцензію, передає прес-служба Одеської міської ради.
Сонячні батареї призначені виключно для генерації електричного струму, який буде спрямовуватися в електричну мережу за «зеленим тарифом».
Що стосується жителів багатоквартирного будинку, то для них вигода очевидна - вони отримають відремонтований дах і згодом будуть отримувати 25% прибутку від виробленої електроенергії. За попередніми підрахунками, це 80-90 тисяч гривень в рік на будинок. Ці кошти мешканці зможуть витрачати на благоустрій та ремонт власного будинку, так вважають у міськраді.
Плюси для міста від реалізації даного проекту - залучення коштів для ремонту житлового фонду та зниження споживання електроенергії, виробленої традиційними способами. Це буде сприяти зниженню викидів СО2 та виконання «Угоди мерів» щодо зниження викидів вуглекислого газу, до якого Одеса приєдналася в 2015 році.
На сьогоднішній день СЕС на вул. Капітана Кузнєцова, 114, - це перша сонячна електростанція, встановлена на даху багатоквартирного будинку в рамках проекту «Сонячне місто». За позабюджетні кошти вже придбано обладнання для установки одинадцяти таких станцій (1450 фотоелектричних модулів і 11 інверторів для перетворення постійного струму в змінний).
На даний момент ведуться роботи з капітального та поточного ремонту дахів трьох будинків, на яких найближчим часом будуть встановлені сонячні електростанції.
https://zaodessu.com.ua/solnechnyj-gorod-v-odesse-nachali-ustanavlivat-solnechnye-paneli-na-vysotkah/

 
Група Нафтогаз ввела в експлуатацію сонячну електростанцію в Житомирській області потужністю 33 МВт

Група Нафтогаз отримала «зелений» тариф та ліцензію на продаж електроенергії для новозбудованої електростанції у м. Чуднів (Житомирська обл.).
 Станція збудована у вересні 2020 року із застосуванням найсучасніших технологічних рішень і високоефективного обладнання від провідних світових виробників. Зокрема, на станції застосовуються монокристалічні фотоелектричні модулі з графеновим покриттям з однією з найвищих у своєму класі потужностей — 430 Вт від ZNSHINE PV-Tech Co., а також стрінгові інвертори SUN2000-185KTL від Huawei. Усі допоміжні елементи обладнання і матеріали українського виробництва.
Пікова потужність фотоелектричних модулів складає 33,313 МВт. Потужність в точці приєднання — 25 МВт. Плановий обсяг корисного відпуску (продажу) електроенергії за перший рік роботи сонячної станції становитиме не менше 36,5 тис. МВт∙год з очікуваним доходом понад 153 млн грн.
Замовником проекту ФЕС «Чуднів» є Дочірнє підприємство «Нафтогаз-Енергосервіс» НАК «Нафтогаз України», яке в листопаді 2018 року отримало три земельні ділянки загальною площею 55 га за результатами проведеного земельного аукціону для розташування сонячної електростанції та подальшого укладання договорів оренди з Житомирською обласною державною адміністрацією.
«Важливо зазначити, що реалізація цього проекту спрямована також на досягнення цілей зі сталого розвитку Групи Нафтогаз. За прогнозами компанії, скорочення викидів парникових газів, зокрема, вуглекислого газу складе щонайменше 880 тис. тонн. Крім того, проект стимулює економічний розвиток місцевої громади, адже при будівництві сонячної електростанції були задіяні виключно українські фахівці, включаючи місцевих мешканців. Окремо хотів би відзначити працевлаштованих людей з інвалідністю, які надзвичайно ефективно виконували свою роботу, зокрема комплектуючи сонячні панелі перед розміщенням на ділянці», — розповів перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз Україна» Сергій Перелома.
Нагадаємо, у липні 2020 року Група Нафтогаз ввела в експлуатацію сонячну електростанцію «Андріївка» на Харківщині потужністю 0,999 МВт. Також цьогоріч Нафтогаз розпочав розгортання мережі електрозарядних станції для авто у Києві.
Плани Групи у сфері відновлювальної енергетики передбачають подальше нарощування потужностей сонячної електрогенерації впродовж наступного року. Також Нафтогаз оцінює перспективи реалізації проектів видобутку та транспортування водню.
https://www.naftogaz.com/www/3/nakweb.nsf/0/CEB1A54AE37CD50CC225860800540291?OpenDocument&year=2020&month=10&nt=%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8&
 
 
У Волинській області мають намір побудувати ВЕС потужністю 150мВт

ТОВ "Вінд Пауер Джі Ес Ай Волинь" має намір побудувати вітроелектростанцію (ВЕС) потужністю 150 МВт на територіях Іваничівського та Володимир-Волинського районів Волинської області, передає енергореформи.
Як повідомляється на сайті Єдиного реєстру оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС), в рамках проекту планується установка 28 вітроустановок (ВУ) на території Іваничівського району та 1 ВУ на території Володимир-Волинського району потужністю до 7 МВт кожна. Висота вежі - до 166 м, діаметр ротора - до 170 м.
Крім цього, заплановано будівництво високовольтної підстанції (ПС) 35 / 110кВ площею до 1 га з трансформаторним устаткуванням для забезпечення прийому і передачі в мережу виробленої електроенергії від станції. Передача згенерованої на ВЕС е / е в об'єднану державну електромережу буде здійснюватися через існуючу ПС 330 кВ "Нововолинськ" НЕК "Укренерго".
Очікується, що ВЕС буде виробляти близько 540 тис.мвт-ч "зеленої" електроенергії.
Согласно даними Єдиного держреєстру юросіб, компанія "Вінд Пауер Джі Ес Ай Волинь" (львов) належить АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд" Гринвиль ". Кінцевим бенефіціаром є генеральний директор девелоперського холдингу" ТКС "Іван Торський.
Торському також належить сонячна електростанція "Терновиця Солар" потужністю 28,5 МВт (Терновиця, Яворівський р-н Львівської обл.).
http://reform.energy/news/v-volynskoy-oblasti-namereny-postroit-ves-moshchnostyu-150mvt-15781
 
 
Законопроект щодо звільнення біопалива від податку СО2 – ще один крок для розвитку української біоенергетики

Законопроект щодо звільнення біопалива від податку СО2 – ще один крок для розвитку української біоенергетики
Держенергоефективності спільно з Міненерго та Біоенергетичною асоціацією розроблено законопроект, який передбачає звільнення підприємств, що виробляють енергію з біопалива, від сплати податку за викиди СО2.
Зміст законопроекту детально обговорили учасники онлайн-наради, ініційованої Держенергоефективності із представниками Міненерго, Мінфіну, Державної податкової служби та БАУ.
На початку наради заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко окреслив важливість законопроекту для зменшення імпорту газу та активізації вітчизняної біоенергетики.
«У 2019 р. Україна імпортувала 14,3 млрд м3 газу. За це сплачено близько 2,3 млрд доларів. При цьому, підприємствами ТКЕ торік спожито 7,4 млрд м3 на 1,2 млрд доларів. Зважаючи на значний потенціал біоенергетики, ми маємо всі ресурси, щоб зменшити імпорт блакитного палива. Адже кожна гігакалорія теплової енергії, вироблена з вітчизняного біопалива, залишається в економіці країни», - наголосив Юрій Шафаренко.
«Тому спільно з Міненерго розробили цілу низку законопроектів, щоб створити сприятливі умови для використання місцевих видів палива. Один з них - звільнення біопалива від податку на викиди СО2», - додав Юрій Шафаренко.
На сьогодні підприємства, які генерують енергію та спалюють біопаливо, є платниками податку за СО2. Але це не відповідає світовій практиці, оскільки біопаливо вважається СО2-нейтральним паливом, адже при його спалюванні утворюється стільки двоокису вуглецю, скільки було поглинуто рослинами під час росту. На цьому наголосив Голова правління Біоенергетичної асоціації Георгій Гелетуха.
Тому прийняття розробленого законопроекту сприятиме:
·                 збільшенню потужностей, що виробляють енергію з біопалива;
·                 зниженню цін на енергію з біомаси;
·                 залученню іноземних та вітчизняних інвестицій у сферу виробництва енергії з відновлюваних джерел;
·                 збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів, створенню додаткових робочих місць;
·                 приведенню законодавства до загальноприйнятих світових практик, виконанню міжнародних зобов’язань, цілей щодо забезпечення сталого розвитку.
 «При сприятливому інвестиційному кліматі та усуненні перешкод нормативно-правового забезпечення діяльності, на виробництво теплової енергії з біопалива можна перевести значну частину підприємств ТКЕ», - підсумував Юрій Шафаренко.
Заступник директора Департаменту податкової політики Мінфіну Віктор Овчаренко та начальник управління Департаменту податкового адміністрування Державної податкової служби Олександр Шумський повідомили, що у цілому підтримують такий законопроєкт щодо звільнення біопалива від податку СО2.
Водночас Олександр Шумський звернув увагу, що для коректного адміністрування зазначеної норми необхідним є реєстр установок, що працюють на біопаливі. Ведення такого реєстру запропоновано здійснювати Держенергоефективності.
За підсумками наради домовлено доопрацювати питання щодо можливостей внесення відповідних змін до Податкового кодексу.
https://www.saee.gov.ua/uk/news/3524
Ключові слова: біо енергетика
Понад 27 тисяч українських родин перейшли на сонячні панелі і заощаджують на платіжках
Кількість родин, які свідомо переходять на «чисту» енергію, зростає. Так, у ІІІ кварталі 2020 р. ще майже 2 тис. домогосподарств вирішили встановити сонячні панелі та стати енергонезалежними і енергоощадними.
Таким чином, кількість сімей, що використовують «чисту» електроенергію, зросла на 8% і сягнула 27623.
Загальна потужність сонячних електростанцій приватних домогосподарств склала 712 МВт, з яких у ІІІ кварталі 2020 року було введено 53 МВт (+8 %).
 
«За нашими оцінками, починаючи з 2015 року, домогосподарства  інвестували у сонячні панелі близько 560 млн євро. Це внесок у власну енергонезалежність та автономність, а також у розвиток масштабного українського ринку послуг та обладнання у «зеленій» енергетиці», - прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.
«Завдяки СЕС домогосподарства не лише заощаджують на комунальних послугах, а й змінюють поведінку на енергоефективну. Адже вони розуміють, що кожен збережений, невикористаний кВт електроенергії дозволяє повертати вкладені інвестиції», - пояснив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.
До уваги усіх, хто також цікавиться сонячними панелями для свого будинку, - брошура «Електроенергія з енергії сонця для Вашої родини», розроблена Держенергоефективності за підтримки Проєкту ЄС Twinning.
Завантажуйте брошуру (http://saee.gov.ua/sites/default/files/Solar_energy_for_house_ua.pdf) та дізнавайтеся про:
- переваги СЕС;
- покрокову процедуру встановлення СЕС;
- орієнтовний розрахунок витрат, а також потенційної економії завдяки СЕС.
https://saee.gov.ua/uk/news/3527
 
 
На Сумщині планують побудувати об’єкти альтернативної енергетики

У Тростянці побудують сонячну електростанцію; в Шостці і Кролевці — біоелектростанції, створивши 100 робочих місць і вклавши 70 млн євро. Понад 1 млрд євро — в вітрову станцію в Білопіллі з виробництва енергії і водню.
Як повідомили член Адміністративної Ради Інвестиційного фонду ESE Invesment AG (Князівство Ліхтенштейн) Олаф КНАППЕ та власниця компаній Nord Areal Energy GmbH (Штральзунд, Німеччина) Наталія КНАППЕ, наразі вони планують співпрацю відразу за кількома напрямками у кількох містах Сумщини.
 «На свої проекти ми маємо інвестиційні гарантії Європейського Союзу, тож коли ми підпишемо договір про співпрацю, відразу розпочнемо будівництво, – наголосив Олаф Кнаппе. – Ми плануємо створити тільки на виробництві в Шостці та Кролевці понад 100 робочих місць. Крім того, всі податки залишатимуться на місцях».
Також більше мільярда євро німецькі інвестори планують вкласти у вітрову станцію у Білопіллі, що разом із енергією вироблятиме водень. За інформацією інвесторів, це буде надсучасне виробництво. Завдяки вітрякам вироблятиметься до 2 тон водню на годину.
«Німеччина номінувала Україну як свого стратегічного партнера щодо виробництва та експорту водню. А у Білопіллі прекрасна інфраструктура, є залізниця, тож є можливість налагодити експорт водню за кордон», – зазначив Олаф Кнаппе.
Німецькі інвестори запланували замкнутий цикл виробництва, тож обладнання для вітряків теж хочуть виготовляти на Сумщині – у Кролевці. Таке обладнання, а саме лопасті для вітряків, використовуватимуться як для потреб нашої області, так і на експорт.
Крім того, під час зустрічі обговорювалися можливості виробництва сучасних акумуляторів, світильників для вуличного освітлення, автобусів, які замість пального використовують водень тощо.
«Ми даємо фінансування, свої технології – від вас лише організаційні питання, сприяння у отриманні відповідних дозволів тощо, – додав пан Олаф. – Ми хочемо побудувати заводи і фабрики в Україні, на Сумщині. Ваша область отримає не лише надсучасні технології в зеленій енергетиці, а й робочі місця та інвестиції».
За словами міського голови м. тростянець, там вже почалися підготовчі роботи під будівництво сонячної станції на площі 9 гектарів. Німецькі інвестори вже завозять сонячні панелі на майданчик. 32 фури вантажу загалом. Через лічені дні біля 50 робітників розпочнуть роботи.
http://rama.com.ua/na-sumshhini-planuyut-pobuduvati-obyekti-alternativnoyi-energetiki/#ad-image-0

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами