Огляд новин енергетики: 27.07-02.08.2020

КОМПАНІЯ ТИЖНЯ: ДТЕК встановлює промислову систему накопичення енергії потужністю 1 МВт і ємністю 1.5 МВт/год
ДТЕК підписав контракт з американською компанією Honeywell на поставку літій-іонної системи накопичення енергії (СНЕ). ДТЕК і Honeywell приступили до детального проєктування системи і її виготовлення, щоб вже до кінця року запустити першу найбільшу батарею України на майданчику Запорізької ТЕС (м. Енергодар).
«Компанія ДТЕК постійно впроваджує інноваційні рішення та технології для підвищення надійності, екологічності та ефективності енергетичної галузі. Майбутнє енергетики - це відмова від централізованої енергетичної системи і перехід до гнучкої децентралізованої. Багато уваги приділяється відновлюваної енергетики, для стабільної роботи якої накопичувачі енергії є життєвонеобхідними. ДТЕК - рушійна сила змін, які визначать майбутнє енергетичного сектору України. Співпраця з Honeywell це наш внесок у цілі національного масштабу», - сказав директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТИЖНЯ: Енергоспівтовариство схвалило створення біржі природного газу в Україні
Секретаріат Енергетичного співтовариства підтримує створення біржі природного газу на основі товарної біржі «Української енергетичної біржі» (УЕБ).
Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписаний у четвер, 20 липня, між Секретаріатом Енергетичного співтовариства, Міністерством енергетики України, Європейським банком реконструкції та розвитку і Товарній біржею «Української енергетичної біржі», передає БізнесЦензор з посиланням на прес-службу Секретаріату Енергоспівтовариства.
Угода передбачає загальні рамки і умови співпраці для підтримки створення біржі природного газу на основі Товарній біржі УЕБ.
«Меморандум спрямований на підтримку реструктуризації українського газового сектора відповідно до законодавства ЄС для забезпечення конкуренції та надання переваг українським споживачам енергії та економіці в цілому», - сказано в повідомленні.
Перша зустріч в рамках Меморандуму запланована на вересень 2020 року і буде присвячена підготовці конкретних дій в рамках його виконання.

ІННОВАЦІЯ ТИЖНЯ: Першу в Західній Україні лабораторію відновлення енергії з відходів відкрили в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу
Українські фахівці співпрацюють та переймають досвід в колег з Угорщини, Румунії та Словаччини.
Вартість лабораторного обладнання – понад 40 тисяч євро, інформує “Галка” з посиланням на
Учасниця проєкту, доцентка кафедри екології Теодозія Яцишин в ігтерв’ю для “Суспільне“, розповідає, що досвід роботи в лабораторії переймала в партнерів проєкту з Румунії: “Бенефіціарами є румуни, румунський університет, тому вони нам надавали свої рекомендації та методики, однак ми повинні були їх адаптувати під наші можливості. У нас команда виконавців проєкту відвідала полігон в селі Рибне для відбору проб. Це були папір, біовідходи, скло, пластик”.
Координатор проєкту, проректор університету нафти і газу Максим Карпаш, в свою чергу, говорить, що мета лабораторії – визначати енергетичну цінність твердих побутових відходів.
Він каже, що лабораторні дослідження в межах проєкту завершаться наприкінці літа або на початку осені.
З нагоди відкриття лабораторії в межах проєкту відбувся також міжнародний онлайн-семінар щодо можливостей відновлення енергії з твердих побутових відходів за допомогою технологій термічної обробки.
#31_ЕнергоДжерела_27.07-02.08.2020-1_page-0001

Поділитися

Підписатися на наші оновлення

Знаходьте нас тут

Зв'яжіться з нами